Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Transport specjalistyczny  Niezbędni profesjonaliści

Transport specjalistyczny? Niezbędni profesjonaliści

Data publikacji: 2014-06-09

Przewiezienie dużej maszyny budowlanej lub wózka widłowego nie jest możliwe z wykorzystaniem zwykłych samochodów ciężarowych czy naczep. Gdzie wtedy zwrócić się o pomoc i do kogo?

W takich przypadkach często potrzebne jest skorzystanie z fachowego wsparcia firm, które skupiają się właśnie na tej działalności. Do dyspozycji jest wiele ofert, dlatego firmy chcące z nich skorzystać nie powinny mieć raczej większych trudności ze znalezieniem optymalnych rozwiązań dla siebie.

Jak organizuje się transport specjalistyczny?

Zakres transportu specjalistycznego obejmuje różnego rodzaju towary. Są to między innymi maszyny budowlane (koparki, ładowarki, dźwigi czy walce), maszyny rolnicze (kombajny, traktory, siewniki i inne), także obiekty takie jak zbiorniki, silosy, wagony, jachty, czołgi, pomniki, konstrukcje metalowe, wózki widłowe, więc praktycznie wszystkie, których gabaryty są na tyle duże, że nie jest możliwe ich przewiezienie niespecjalistycznymi naczepami.

Do transportu tego rodzaju wykorzystuje się w szczególności naczepy niskopodwoziowe, które są w stanie przewieźć nawet nietypowe ładunki. Sprzęt ten pozwala na ich łatwe załadowanie, co jest dodatkowym plusem, niemniej podczas prac wykorzystuje się również wciągarki, dźwigi samonośne lub HDS-y, których zadaniem jest umieszczenie obiektu na platformie transportowej. Zależnie od wymiarów i ciężaru obiektu koniczne jest dobranie właściwej naczepy. Firmy specjalizujące się w branży posiadają wysokiej klasy sprzęt, dlatego warto wybierać ekspertów, którzy nie tylko dysponują odpowiednim zapleczem, ale dodatkowo także mogą przeprowadzić usługę sprawnie i bezpiecznie.

Co oprócz naczepy?

Sama naczepa, jak zostało wskazane, jest ważna, ale to nie wszystko, o czym trzeba pomyśleć przy zleceniu transportu  ponadnormatywnego. Dodatkowo także ze względu na gabaryty obiektu wymagane jest określenie optymalnej trasy przewozu, aby uwzględniała ona lokalne ograniczenia i zakazy, na przykład zbyt niskie wiadukty czy za kręte drogi. Niezbędne jest też uzyskanie stosownych pozwoleń na wjazd w określone przestrzenie. Firmy, które działają w branży, są w stanie zrealizować takie zlecenia kompleksowo, odciążając klienta i gwarantując mu terminowość i bezpieczeństwo przewozu.

Ile to kosztuje?

Transport specjalistyczny nie należy od najtańszych usług. Ceny liczone są zawsze indywidualnie, ponieważ są zależne między innymi od gabarytów obiektu, a, co za tym idzie, naczepy przeznaczonej do jego przewozu. Także ważny jest dystans i dodatkowe usługi, warunki przewozu. Najlepiej skontaktować się z kilkoma wcześniej wybranymi firmami i poprosić o wycenę zlecenia. Można zrobić to także przez internet, wykorzystując ich strony WWW.

Podsumowując, transport specjalistyczny to usługa wymagająca optymalnego zaplanowania. Przewiezienie wózka widłowego, co może wydawać się dość prostym zleceniem, jest jednak związane z wieloma czynnościami do wykonania ? jego załadunkiem, ustawieniem na platformie transportowej, przewozem, a następnie rozładunkiem. Firmy, które posiadają w tej dziedzinie doświadczenie i odpowiedni tabor, mogą tego rodzaju zlecenia wykonać jednak kompleksowo i profesjonalnie.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska