Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Ubezpieczenia samochodowe: czas na oszczędności

Ubezpieczenia samochodowe: czas na oszczędności

Data publikacji: 2014-03-20

W jaki sposób zacząć realnie oszczędzać na ubezpieczeniu samochodowym? Czy jest to w ogóle możliwe? Postaramy się odpowiedzieć na te trudne pytania.

Jeżeli nigdy nie zadawałeś sobie podobnych pytań, być może właśnie teraz jest najlepsza pora na zastanowienie się, czy twoje ubezpieczenie komunikacyjne faktycznie jest idealnym odzwierciedleniem ceny do jakości.

Jak najłatwiej zaoszczędzić?

Po pierwsze, trzeba mieć świadomość wartości swojego dotychczasowego ubezpieczenia. W tym celu konieczne jest porównanie ofert wielu towarzystw w odniesieniu do jednego kryterium - oczywistym wyborem jest w takim wypadku cena polisy. Przy porównaniu wysokości składek możliwe jest wytypowanie najbardziej atrakcyjnej oferty przede wszystkim w odniesieniu do obowiązkowego ubezpieczenia OC - zakresy odpowiedzialności, warunki udzielania oraz wykluczenia odpowiedzialności reguluje polskie (a teraz i unijne) prawo.

Do niedawna nie było zwyczajnie technicznych możliwości, aby móc racjonalnie i bezboleśnie przeprowadzić proces weryfikacji cen polis u ubezpieczycieli. Wizyta od jednej agencji do drugiej, przeprowadzenie wywiadów i wypełnienie stosów dokumentów z oczywistych względów było mało komfortowe, a często, z racji zmarnowanego czasu, zwyczajnie nieopłacalna. Dziś coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z możliwości, jakie dają niezależne porównywarki cen ubezpieczeń. Kalkulatory AC i OC dają sposobność weryfikacji ofert bez konieczności marnotrawienia cennych godzin - wydaje się, że ta droga poszukiwań jest w chwili obecnej najbardziej miarodajna i efektywna. Być może za jakiś czas pojawią się nowsze i lepsze rozwiązania? Nikt nie może tego wykluczyć.

Kto skorzysta najbardziej?

Największe oszczędności czekają tych, którzy od lat przedłużają OC w tej samej firmie ubezpieczeniowej ? brak świadomości odnośnie dynamiki rynku ubezpieczeń komunikacyjnych będącej efektem zajadłej konkurencji skutkuje przepłacaniem za produkt, który w innym miejscu prawdopodobnie jest dużo tańszy. Na jakie realne oszczędności można liczyć? Jak pokazuje kalkulator OC okurka.pl, różnice pomiędzy ofertami poszczególnych TU osiągają, a często nawet i przekraczają dwukrotność ceny najniższej. Logicznie rzecz ujmując, istnieje prawdopodobieństwo, że przepłacasz za swoją polisę ponad dwukrotnie.

Dobra praktyka na przyszłość - trzymaj rękę na pulsie

Przy weryfikacji swojego ubezpieczenia warto posunąć się o krok dalej i wyrobić w sobie nawyk stałego kontrolowania cen polis przypisanych do swojego konkretnego przypadku. Dzięki stałemu monitoringowi cen unikniemy niespodzianek i będziemy na bieżąco z branżą - być może co roku będziemy zmieniać ubezpieczyciela? Warto zauważyć, że firmy działające na rynku ubezpieczeń mają świadomość tego typu możliwości, będą więc walczyć o pieniądze klientów ceną i jakością usług, co jest korzystne dla wszystkich.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska