Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Ubezpieczenie samochodu w firmie

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu firmowego?

Data publikacji: 2014-03-31

Dla wielu firm posiadanie samochodów służbowych jest niezbędne dla poprawnego funkcjonowania. Pokonują dużo więcej kilometrów zwiększając tym samym ryzyko wypadków. Czy zatem ubezpieczenie powinno być droższe?

Najczęściej pojazdy, z których korzystamy w celach zawodowych, pokonują znacznie więcej kilometrów niż użytkowane prywatnie, a więc proporcjonalnie wzrasta ryzyko wystąpienia kolizji czy też różnego rodzaju wypadków drogowych. Warto zatem dowiedzieć się, czy polisy ubezpieczeniowe samochodów firmowych są przez to droższe. W jaki sposób dobierać ubezpieczenia, by były one korzystne dla przedsiębiorstwa?

Zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie, porównaj ubezpieczenia samochodowe funkcjonujące na rynku. Jak się bowiem okazuje, obecnie ubezpieczyciele proponują różnorodne możliwości w naprawdę atrakcyjnych cenach. Bardzo ważne jest również, by dobrać optymalne rozwiązanie ubezpieczeniowe do rodzaju prowadzonej działalności. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii.

W przypadku samochodów w leasingu, obowiązek ubezpieczenia autocasco z szerokim zakresem odpowiedzialności oraz jednorazową płatnością jest nałożony przez leasingodawcę. Jeśli samochody służbowe w twojej firmie są bardzo często eksploatowane, korzysta się z nich praktycznie codziennie, bardzo ważne jest, aby wybrać ofertę gwarantującą możliwość uzyskania samochodu zastępczego na czas naprawy pojazdu w ramach tzw. assistance. Kolejna ważna kwestia pojawia się w sytuacji, gdy pojazdami firmowymi poruszamy się po całej Polsce lub nawet Europie. Wówczas bardzo ważne jest, aby zakres świadczeń w assistance obejmował wystarczające limity kilometrowe lub kwotowe maksymalnej odpowiedzialności ubezpieczyciela.

W przypadku małych firm, posiadających niewielką flotę samochodów, można jasno określić osobę, która będzie poruszała się pojazdem - najczęściej składka ubezpieczenia obliczana jest na podstawie informacji dotyczącej konkretnego kierowcy. Jeśli flota samochodów służbowych jest znacznie większa i nie można ustalić konkretnych kierowców każdego z ubezpieczonych aut, stawka OC jest uśredniona i jednakowa dla wszystkich pojazdów.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska