Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Zakup opon w internecie

Dlaczego warto kupować opony w Internecie

Data publikacji: 2011-03-23

Rok 2011 może okazać się przełomowym na polskim rynku handlu elektronicznego. Dziś w Internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko, a to czego jeszcze w nim nie ma, na pewno pojawi się szybciej niż możemy to sobie wyobrazić.

Według raportu firmy analitycznej Collin Stewart, Polska należy do grona krajów Unii Europejskiej z dobrze rozwiniętą siecią e-handlu. Choć plasujemy się na dalekim od czołówki miejscu, dobrze wypadamy na tle Włoch i Hiszpanii. Rok 2011 może okazać się przełomowym na polskim rynku handlu elektronicznego. Dziś w Internecie możemy znaleźć dosłownie wszystko, a to czego jeszcze w nim nie ma, na pewno pojawi się szybciej niż możemy to sobie wyobrazić. Możemy również znaleźć oferty sklepów internetowych z oponami. Według badania Continental Opony Polska wielkość sprzedaży dużych e-sklepów na przełomie 2007 i 2008 r. urosła nawet o 40% i ciągle rośnie. Można zatem przyjąć założenie, że sprzedaż przenosi się do sieci. Co sprawia, że klienci tak szybko i chętnie przenieśli się sprzed tradycyjnej lady przed monitor komputera? Powodów jest kilka.

Szeroki wybór

- Jak kupować opony, to tylko w Internecie. Za sprawą dużego wyboru produktów, niższych cen i możliwości zasięgnięcia opinii innych konsumentów oponiarskie e-sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie przed każdym sezonem - informuje Justyna Kaczor, ekspert sklepu internetowego NetCar.pl należącego do czołówki e-sklepów z oponami w Polsce.

E-sklepy oponiarskie oferują bardzo szeroki wybór opon do praktycznie wszystkich typów pojazdów. Oprócz opon do samochodów osobowych, dostawczych i terenowych (letnich, zimowych i wielosezonowych) często w ofercie znajdziemy również opony do pojazdów ATV (quady), motocyklowe (do motocykli i skuterów) jak i felgi (aluminiowe i stalowe) w przeróżnych grupach cenowych. Duże E-sklepy mają w swojej ofercie produkty większości wiodących producentów ogumienia na świecie.

Oszczędność pieniędzy

Kupując opony samochodowe przez Internet można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Sklepy internetowe w większości oferują towary w atrakcyjniejszych cenach niż tradycyjne serwisy wulkanizacyjne. Duży wybór pozwala na zakup produktów z niższej półki, a kupując kilka kompletów opon za jednym razem można zaoszczędzić jeszcze więcej, uzyskując lepszą cenę zakupu bądź nie pokrywając kosztów transportu. Najczęściej już przy zakupie kompletu opon klient nie płaci za dostawę. W NetCar.pl dostawa opon i felg jest zawsze darmowa dla klientów - podkreśla p. Justyna.

Komfort zakupu

- Pojawienie się sklepów internetowych zmieniło przyzwyczajenia konsumentów. E-sklepy wprowadziły wysokie standardy, na które niektóre sklepy tradycyjne nie mogą sobie po prostu pozwolić - tłumaczy Justyna Kaczor, ekspert NetCar.pl. - Przykładem może być dostępność towaru 24 godziny na dobę 365 dni w roku. W ten sposób konsument może cieszyć się nowym zestawem opon samochodowych bez wychodzenia z domu lub firmy. Jest to bardzo duże ułatwienie, szczególnie dla osób zapracowanych. Dodatkowo klient może zamówić zarówno jedną, jak i kilka kompletów opon. Jedynym wymogiem jest znajomość paramentów opon, które będą pasowały do jego samochodu (znajomość rozmiaru, czyli: szerokości, profilu i średnicy poszukiwanej opony).

W przypadku wątpliwości czy problemów z doborem właściwych - z pomocą przychodzą wykwalifikowani konsultanci. Większość sklepów internetowych posiada wbudowane wyszukiwarki, które zawężają listę wyników i ułatwiają samodzielny wybór. E-zakupy są właściwie nieograniczone i wystarczy kilka kliknięć myszką, aby opony maksymalnie za kilka dni znalazły się w naszym garażu. Oprócz sprawnej obsługi dostawy zamówionego towaru atutem jest również szybkość i wygoda z jaką możemy sfinalizować transakcję a także możliwość jej bezgotówkowego rozliczenia. W sklepie internetowym NetCar.pl klient ma do wyboru różne formy płatności: płatność gotówką podczas odbioru zamówionego towaru (tzw. płatność za pobraniem), płatność przelewem przed wysłaniem zamówionego towaru, płatność kartą płatniczą VISA lub MASTERCARD, płatność przelewem bezpośrednim z wybranego banku oraz płatność w systemach ratalnych Żagiel lub Lukas.

Bezpieczeństwo zakupów

Właściciele sklepów internetowych robią wszystko, aby obsługa klienta była na jak najwyższym poziomie. Jedną z najpopularniejszych metod dbania o bezpieczeństwo zakupów jest umożliwienie klientowi zapłaty za towar za pobraniem. W przypadku opon, które w większości sklepów nie są pakowane, a jedynie spinane taśmami - możliwe jest zweryfikowanie zgodności towaru ze złożonym zamówieniem przed dokonaniem zapłaty (pod warunkiem, że nie ściąga się taśm). W razie niezadowolenia, klient może towaru nie przyjąć.

Jeśli mimo wszystko nie jest pewny czy wybrał właściwe opony, może skonsultować się ze sprzedawcą, który z chęcią odpowie na jego pytania. E-sklepy udostępniają swoim klientom numer infolinii, pocztę elektroniczną, czat czy kontakt przez najpopularniejsze komunikatory w czasie pracy biura. Jeśli to nam nie wystarczy, możemy również skorzystać z pomocy internautów na łamach specjalistycznego forum. Niektóre portale oferują również możliwość oceniania poszczególnych e-sklepów przez kupujących, i tam też można zasięgnąć opinii na temat standardów obsługi klienta i wiarygodności danego sklepu internetowego.

Bezpieczeństwo zakupu zapewniają również warunki gwarancji na sprzedawane w e-sklepach produkty. Warunki te są określane przez producentów, a nie sprzedawców i wynoszą od 2 do nawet 10 lat od daty produkcji (jednak nie dłużej niż do zużycia bieżnika do wskazanego poziomu). Gwarancję można realizować w dowolnym punkcie autoryzowanym przez producenta lub wskazanym przez dany sklep internetowy. Oprócz gwarancji, konsument może skorzystać również z rękojmi. Komfort zakupów w sieci zwiększa również ochrona o jaką zadbał ustawodawca. Zgodnie z ustawą konsument ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od dnia dostarczenia zamówionego towaru. Niektórzy poszli nawet krok dalej - sklep internetowy NetCar.pl wydłużył ten okres dla swoich klientów aż do 30 dni. Warunkiem rezygnacji z zakupu jest zwrot towaru bez jakichkolwiek naruszeń lub uszkodzeń w oryginalnych opakowaniach na adres wskazany przez e-sklep.
Nikt chyba nie zaprzeczy, że Internet otwiera przed nami całkowicie nowe możliwości, z których coraz częściej wszyscy korzystamy.

Autor: Agnieszka Gugała (StartBull)

Komentarz do artykułu

ERKA napisał(a) dnia: 2011-04-06

W Internecie opon na kołach auta nie zamontujesz i nie wyważysz. Przed zakupieniem ogumienia żaden fachowiec nie przyjrzy się samochodowi, aby podpowiedzieć kierowcy co dla niego najlepsze. Zdarza się odsyłanie opon do e-sklepu, bo np. mimo kontaktów z konsultantem klient poplątał coś w zamówieniu. Z kolei serwisy oponiarskie dość często odmawiają montażu sporej części ogumienia z Azji, a głównie tzw. chińszczyzny, o czym internetowi konsultanci nie informują, sklep może stracić klienta. Wiele serwisów nie chce mieć też wcale do czynienia z oponami używanymi - bez względu na ich pochodzenie. - Montaż takiego ogumienia wiąże się zawsze z bardzo dużym ryzykiem - powiadają oponiarze. - Nigdy do końca nie wiadomo, w jakich warunkach jeździła przedtem opona i których jej mankamentów nie widać gołym okiem. Ale w hurtowni czy sklepie tradycyjnym można ogumienie przynajmniej obejrzeć, dotknąć. W Internecie nie. Eksploatacja opony używanej może być niebezpieczna, mimo prób ciśnieniowych przed montażem.

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska