Ogłoszenia sprzedaż samochodu
Zaplanuj bezpieczny powrót z wakacji z bezpłatną aplikacją A2 DO EUROPY

Bezpiecznie wracamy z wakacji

Data publikacji: 2015-08-27

Wydział Ruchu Drogowego w czerwcu i lipcu 2015 roku odnotował 5947 wypadków, w których zginęły 472 osoby. To o 15% mniej niż w analogicznym okresie w 2014 roku. A jak będzie w sierpniu?

Na zmniejszenie liczby wypadków może przełożyć się m.in. dobra organizacja podróży. Zdenerwowany i zmęczony kierowca stwarza takie samo niebezpieczeństwo jak osoba nietrzeźwa. Warto więc zadbać o komfort podróży i wcześniej ustalić przebieg trasy oraz nie odkładać wyjazdu do wieczora. W planowaniu wakacyjnych powrotów pomocna będzie mobilna aplikacja A2 DO EUROPY od Autostrady Wielkopolskiej SA.

By zaplanować trasę podróży nie trzeba rozkładać tradycyjnej mapy. Wszystkie te funkcje i dużo więcej zapewnia bezpłatna, mobilna aplikacja A2 DO EUROPY. Dzięki niej poznamy nie tylko przebieg trasy, ale również szczegóły dotyczące płatnych odcinków dróg. Na podstawie Google Maps oszacujemy długość oraz czas przejazdu, a także poznamy listę niezbędnego wyposażenia samochodu i wysokość mandatów w każdym z 46 europejskich krajów.

Śmiertelne niebezpieczeństwo stanowią uczestnicy ruchu drogowego pod wpływem alkoholu. Według danych z Wydział Ruchu Drogowego w czerwcu i lipcu tego roku zatrzymano 18 744 nietrzeźwych kierowców.

- Dla tych, którzy nie są pewni czy mogą ruszać w trasę wyposażyliśmy aplikację w wirtualny alkomat. Wyliczenia alkomatu opierają się na algorytmie matematycznym ? wystarczy podać m.in. swój wzrost, wagę, czas rozpoczęcia i zakończenia spożycia alkoholu, jego rodzaj oraz ilość. Wyniki są orientacyjne i nie stanowią podstawy do rzeczywistej oceny zawartości promili we krwi, nie mogą być jedynym czynnikiem decydującym o uczestnictwie w ruchu drogowym, ale są dla nas wskazówką - zaznacza Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka AWSA.

W czasie długiej podróży ważny jest zarówno komfort kierowcy jak i pasażerów, zwłaszcza dzieci, które najszybciej się nudzą podczas długiej jazdy samochodem. Warto sprawić by czas płynął im szybciej. Oto kilka pomysłów:

  • Narysuj prostą mapę z miejscowościami, przez które będziecie przejeżdżać. Dzięki temu podróż będzie nie tylko bardziej atrakcyjna, ale i pouczająca.
  • Zabierz ze sobą podróżne wersje gier, np. statki lub scrabble. Są one przystosowane do jazdy samochodem więc nie będzie problemu z uciekającymi pionkami.
  • Przygotuj audiobooki z ulubionymi bajkami ? to gwarancja pełnego skupienia najmłodszych.

W ostatni weekend wakacji dzieci podróżujące z rodzicami koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 otrzymają na wyznaczonych placach poboru opłat książeczkę oraz audiobook z bajkami czytanymi przez m.in. Piotra Fronczewskiego, Agnieszkę Dygant, Szymona Majewskiego i Beatę Pawlikowską. Autostrada Wielkopolska SA i Autostrada Eksploatacja SA zakupiła 10 000 egzemplarzy za łączną sumę 50 000 zł wspierając ogólnopolską kampanię "Bajkowy Efekt Domina" organizowaną przez Kulczyk Foundation i Radio Zet. Środki zostaną przekazane na zakup kardiomonitorów dla dzieci z chorobami i wadami serca. Książeczki będą rozdawane do wyczerpania zapasów od 29. sierpnia od godz. 6.00 rano na dwóch punktach poboru opłat: Lądek (w kierunku Poznania) oraz Gołuski (w kierunku Warszawy).

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Zespół prasowy Valvoline PUZ Drift Team Zaplanuj bezpieczny powrót z wakacji z bezpłatną aplikacją A2 DO EUROPY - 1Zaplanuj bezpieczny powrót z wakacji z bezpłatną aplikacją A2 DO EUROPY - 2

mazda_cx3_2018
Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Wynajem modeli zdalnie sterowanych, symulatorów F1
Modele RC sklep
SZUKAJ W SERWISIE!
technika Brak artykułów
Fotograf śluby wesela chrzciny Toruń
Chcesz wiedzieć więcej, co słychać w motoryzacji?
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska