JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Alisti Północ zaproszenie na Rajd Turystyczny

Święto Niepodległości z... włoską motoryzacją

Data publikacji: 2014-10-25

11 listopada cała Polska świętuje chwilę, w której po 123 latach niewoli nasz kraj odzyskał wolność. Stowarzyszenie Alifsti Północ postanowiło ten dzień uczcić w wyjątkowy sposób - na sportowo, turystycznie, łącząc fanów motoryzacji i patriotów.

To już druga edycja Rajdu Turystycznego, który powoli staje się stałym punktem w kalendarzu spotkań miłośników aut pochodzących z Włoch. Zeszłoroczna impreza, mimo iż debiutancka, okazała się wielkim wydarzeniem, w którym wzięło udział kilkadziesiąt ekip, oraz kilkunastu sponsorów. W tym roku organizatorzy chcą powtórzyć ten sukces, a nawet podnieść poprzeczkę.

Czym jest rajd turystyczny? Dla wszystkich, którzy nie spotkali się do tej pory z tym zagadnieniem - jest to zaplanowany wyścig rywalizujących ze sobą grup uczestników na określonym terenie, po określonych trasach, w czasie którego zespoły mają do wykonania specjalne zadania.

Jest to impreza przygotowana dla właścicieli samochodów wszelkich włoskich marek motoryzacyjnych. Rajd jest dla tych, którzy chcą spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi w nietuzinkowy sposób. Dla wszystkich chcących przeżyć wspólną przygodę, poznać nowych ludzi z tą samą pasją oraz przy okazji poczuć dreszczyk emocji i rywalizacji na trasie.

Trasa tegorocznego naszego rajdu przebiegać będzie wzdłuż malowniczych kaszubskich terenów turystycznych. Nawigacje GPS i inne wynalazki do niczego Wam się nie przydadzą gdyż na starcie otrzymacie instrukcje z opisem trasy rajdu wraz z naniesionymi na niej punktami kontrolnymi, dzięki którym z pewnością dotrzecie na metę. W punktach kontrolnych będą czekać na Was przemiłe osoby z zadaniami do wykonania. Dodatkowo aby sprawdzić waszą czujność w kartach pokładowych zawarte będą pytania na temat miejsc oraz obiektów które będziecie mijać.

Ocenie zawodników podlegać będzie: właściwy czas przejazdu (zgodny z przepisami Ruchu Drogowego), opanowanie techniki turystycznej oraz orientacji w terenie, wiedza krajoznawcza z zakresu o zwiedzanym terenie, a przede wszystkim poprawność wykonywanych zadań.
Do uczestnictwa zapraszamy całe rodziny!

Organizatorzy zadbali o ciekawe trasy wiodące po pięknych kaszubskich okolicach, konkursy, zadania oraz testy wiedzy o regionie, no i oczywiście nagrody! Zapewniamy ze swej strony wspaniałą zabawę i atrakcje, a po całym dniu na świeżym powietrzu, na mecie, dla każdego z uczestników będzie czekać dwudaniowy obiad z napojem w restauracji, w której zostaną rozdane nagrody w poszczególnych kategoriach.
W tym roku spośród uczestników zostaną wybrani zwycięzcy w kategoriach:

 • Najdokładniejszy przejazd trasy oraz najdokładniej wykonane zadania
 • Najdokładniejszy przejazd trasy
 • Najdokładniejsze wykonanie zadań

Dodatkowo wyróżnienia będzie można otrzymać w kategoriach takich jak:

 • Najstarszy pojazd
 • Najdalszy przyjazd
 • Najbardziej zakręcona ekipa rajdu (najlepiej przyozdobiony samochód, przebrana ekipa, zdjęcie ekipy udostępnione na stronie wydarzenia na portalu facebook.com)

Data Rajdu: 11.11.2014, początek godz. 10:00
Wpisowe: 80,- zł (kierowca+pilot), 40,- zł każdy dodatkowy uczestnik. Wpisowe obejmuje dla każdej z ekip:
Pakiet rajdowy

 • Dwudaniowy posiłek wraz z napojem dla kierowcy i pilota
 • Pamiątkowy dyplom
 • Nagrody
 • Płatne atrakcje na trasie rajdu
 • Niezapomniane przeżycia

Miejsce startu: Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Olimpijska 5/9, Gdynia).
Zasięg: od 80km do 100km
Termin zapisów oraz wpłat upływa w dniu: 01.11.2014 (po tej dacie przed zapisaniem należy skontaktować się z organizatorami w celu potwierdzenia dostępności miejsc).
Na mecie Rajdu dla wszystkich uczestników przygotowany będzie obiad, po którym odbędzie się rozdanie nagród oraz pamiątkowe zdjęcie.
Dodatkowo w dniu 10.11.2014 o godzinie 18:00 odbędzie BeforeParty na którą zapraszamy wszystkich chętnych.
Serdecznie zapraszamy!
Zapraszamy do rejestracji poprzez stronę: http://alfistipolnoc.pl/ii-rajd-stowarzyszenia-alfisti-polnoc/ . W razie jakichkolwiek problemów lub pytań zapraszamy do kontaktu admin@alfistipolnoc.pl

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu

Bmk napisał(a) dnia: 2014-10-26

Dobra zabawa gwarantowana!
Z reszta jak zawsze z Alfisti :)

SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska