JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Gwiazdą pierwszych zawodów Auchan Cup była Julita Więckowska, finalistka Miss Polski 2010.

Auchan Cup ma pierwszych zwycięzców

Data publikacji: 2011-04-01

Kilkudziesięciu zawodników stanęło do walki w zawodach organizowanych przez bydgoskie centrum handlowe Auchan. Za kierownicą Skody Fabii WRC oraz bolidu Red Bulla zasiadły również panie.

- To nie jest takie proste. Myślałem, że wystarczy wcisnąć gaz do dechy i będę najszybszy - komentuje jeden z zawodników. - Nie sądziłem, że jest to bardziej realistyczne. Auto podskakuje na kamieniach, czuć niemal każdą dziurę czy nierówność. Do tego trudno jest je kontrolować na szybkich zakrętach, często ucieka mi tył i wtedy wypadam z trasy.

Byli jednak też tacy, którzy kultową grę Richarda Burns'a znają jak Hołek Mazury. Oczywiste było więc, że nie będą mieli sobie równych, bo w tym sporcie - wirtualnym - nie ma co liczyć na pecha czy niespodziewaną awarię silnika u przeciwnika. Mimo to "niedzielni" fani sportów motorowych tanio skóry nie sprzedali i wykazali się olbrzymią determinacją.
- Dzisiaj to był tylko trening. Jutro wrócę i pokażę innym jak się wygrywa - mówi Krzysztof z Bydgoszczy, który przez piątek i sobotę testował bolid Red Bulla na wirtualnym torze w słonecznej Australii.

Pierwsze rozgrywki w ramach "Auchan Cup" rozpoczęły się w miniony weekend. Na powierzchni ponad 80 mkw. do dyspozycji wszystkich chętnych podstawiono cztery profesjonalne symulatory. Dwa z nich zbudowane na wzór bolidu F1, czyli twarde, niewygodne i ciasne jak... prawdziwa formuła 1. Po przeciwnej stronie stanęły kubełkowe fotele, okrągła kierownica i telewizor pokazujący szutrowy odcinek specjalny z Rajdu Wielkiej Brytanii. Jednak sport motorowy to nie tylko kierowcy, szybkie samochody i tłumy kibiców. To również, a dla niektóry przede wszystkim, piękne kobiety. O taką oprawę zadbali także organizatorzy "Auchan Cup". W barwach Liqui Moly, jednego ze sponsorów imprezy, zobaczyć mogliśmy finalistkę konkursu Miss Polski 2010, Julitę Więckowską. 

Za kierownicą Fabii WRC czy bolidu Red Bulla zasiąść mógł każdy. Klienci sieci Auchan otrzymali dodatkowe bonusy, które uprawniały ich do kilku bezpłatnych przejazdów. Wpisowe dla pozostałych kierowców wynosiło 5zł za 10 minutową podróż po wirtualnym torze Albert Park w Melbourne, czy szutrowym odcinku specjalnym w Wielkiej Brytanii. Po dwóch jazdach próbnych z pomocą instruktora, trzeci przejazd odbywał się już z pomiarem czasu. W przypadku F1 zawodnicy mogli objechać aż pięć kółek. Najlepsi kierowcy odebrali w niedzielę nagrody i pamiątkowe gadżety ufundowane przez Liqui Moly oraz bydgoską sieć Auchan.

Na kolejne wyścigi zapraszamy już w ten weekend, od piątku do niedzieli, w godzinach 9.00 - 20.00, do centrum handlowego Auchan w Bydgoszczy. Tym razem miłośnicy F1 ścigać się będą na torze w Malezji, a sympatycy rajdów na kolejnym odcinku specjalnym Rajdu Wielkiej Brytanii.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Adam Janicki Gwiazdą pierwszych zawodów Auchan Cup była Julita Więckowska, finalistka Miss Polski 2010. - 1Gwiazdą pierwszych zawodów Auchan Cup była Julita Więckowska, finalistka Miss Polski 2010. - 2Gwiazdą pierwszych zawodów Auchan Cup była Julita Więckowska, finalistka Miss Polski 2010. - 3Gwiazdą pierwszych zawodów Auchan Cup była Julita Więckowska, finalistka Miss Polski 2010. - 4Gwiazdą pierwszych zawodów Auchan Cup była Julita Więckowska, finalistka Miss Polski 2010. - 5Gwiazdą pierwszych zawodów Auchan Cup była Julita Więckowska, finalistka Miss Polski 2010. - 6

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska