JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Michał Jasiński - fotografia sporty motorowe, wystawa Auto Moto Kadry

Auto Moto Kadry - zaproszenie na niecodzienną wystawę

Data publikacji: 2011-01-23

O tym, że Toruń to miasto sportu wiedzą nie tylko miłośnicy speedwaya. Nie mniej emocji dostarczają rajdy oraz wyścigi szybkich jak pocisk kartingów. W Galerii Karczewski od piątku będziemy mogli oglądać zdjęcia Michała Jasińskiego, fotografa JazdyMiejskiej.

Przez ponad dwanaście miesięcy, w kopnym piachu i błocie, w mrozie i afrykańskim upale śledził poczynania toruńskich zawodników ze świata motocrossu, wyścigów oraz kartingu. To jego aparat dokładnie zapamiętał chwile Rajdu Baja Gothica, którego trasa przebiegała przez toruńskie lotnisko. Wspólnie z ekipą Motosport Castrol Team wędrował po karkołomnych, piaszczystych torach, na których Tomek i Łukasz Wysoccy zażynali swoje motocykle, aby w końcu zdobyć Mistrzostwo Polski. Cały dzień w upalnym słońcu fotografował odważne poczynania młodych kartingowców z teamu KARO BHZ Racing. Nie było mowy o zmęczeniu, złych warunkach atmosferycznych czy popsutym sprzęcie. Teraz, dzięki pomocy Macieja Karczewskiego, może pokazać owoc swojej pracy wszystkim miłośnikom nie tylko "czarnego" motosportu.

Już w najbliższy piątek, w Galerii Karczewski przy Rynku Nowomiejskim 25 otwarta zostanie wystawa zdjęć Michała Jasińskiego. Od kilku lat zainspirowany twórczością Jacka Smarza, fotoreportera "Nowości", uczy się trudnej sztuki łapania chwili i wypowiadania słów za pomocą cyfrowego obrazu.

- Punkt ostrości w aparacie zawsze ustawiam na samochody, motocykle oraz wszystkie inne urządzenia mechaniczne, które osiągają zawrotne prędkości. No może poza rakietami kosmicznymi - uśmiecha się autor wystawy. -  Staram się, aby moje zdjęcia pokazywały emocje i dynamizm, którym charakteryzuje się motosport. Nie lubię kadrów statycznych, choć patrząc na prace Dominika Kalamusa, jednego z najlepszych polskich fotografów rajdowych, można to zrobić bardzo ciekawie. Cieszę się, że mam możliwość zaprezentowania torunianom moich fotografii, ale jednocześnie wiem, że jeszcze dużo nauki przede mną.

Pomysł zorganizowania wernisażu o niecodziennej tematyce zrodził się u Macieja Karczewskiego, właściciela Galerii. On sam kiedyś był inicjatorem równie niecodziennej akcji - rajdu terenowego "Tartaczna Rally 2010". Teraz z miłości do niezwykłych samochodów i motocykli, postanowił zaprezentować w swojej Galerii motoryzacyjne kadry autorstwa początkującego fotografa. 

- Dzięki naszej Galerii chcemy wspierać toruńskich artystów, dając im możliwość pokazania się i znalezienia nabywców na swoją twórczość - mówi Maciej Karczewski. - Mnie też ktoś kiedyś bardzo pomógł. Teraz jeśli tylko mogę też chcę pomagać innym, łącząc w ten sposób działalność komercyjną z impresaryjną. 

Galeria Karczewski od lat wspiera początkujących i mniej znanych artystów z naszego regionu. Swoje wernisaże mieli tu malarze, rzeźbiarze, fotograficy oraz graficy z Torunia i okolic. Tematyka wystaw była bardzo szeroka: od malowniczych kadrów Indii Romana Wojciechowskiego, po zaprojektowane w nadnaturalnych kształtach lizaki, żelki i cukierki Agaty Dworzak. Na ścianach Galerii znalazły się także pejzaże Ireneusza Kopacza oraz fotografie z cyklu "Było sobie Jakubskie Przedmieście" autorstwa Macieja Śmietańskiego i Piotra Rączki. Teraz mieszkańcy Torunia będą mogli zapoznać się z pracami Michała Jasińskiego z cyklu "Auto Moto Kadry", które można oglądać do końca marca w Galerii Karczewski przy Rynku Nowomiejskim 25 w Toruniu, pomiędzy godziną 10.00 a 18.00.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA