JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Slalomem przez Kartodrom

Data publikacji: 2010-09-26

25. września odbyła się pierwsza część cyklu "Bezpieczna jazda z Oponeo.pl" - imprez mających na celu rozwój umiejętności kierowców. W imprezie organizowanej przez LKT "Wyczół" Gościeradz i OPONEO.PL S.A. wzięło udział 44 zawodników i 8 zawodniczek.

Widzowie i uczestnicy zaczęli gromadzić się na bydgoskim Kartodromie przy ul. Fordońskiej około godziny 13. Aby spróbować swoich sił wystarczyło prawo jazdy i własny samochód. Kierowcy startowali w dwóch oddzielnych kategoriach: dla Pań i Panów.

Szkolenie rozpoczęło się od części teoretycznej, podczas której kierowca rajdowy Marcin Gagacki demonstrował techniki prawidłowego trzymania kierownicy, poprawnego kręcenia oraz poprawnej pozycji za kółkiem.

Slalomem przez Kartodrom

Następnie przyszła kolej na część praktyczną. Po jazdach zapoznawczych rozpoczęły się konkurencje na czas. Trasa na torze z ustawionymi przeszkodami: szykanami, slalomem, testem Łosia, oraz zatrzymaną metą. Technik jazdy było tyle, ilu kierowców. Niektórzy postawili na szybkość, inni zaś na technikę. Emocji nie brakowało. Była adrenalina, zapach palonej gumy i pisk opon. Czyli wszystko, co miłośnikom sportów motorowych bliskie.

Kolejną konkurencją było hamowanie na luźnej nawierzchni. Każdy z uczestników musiał w jak najkrótszym czasie pokonać szutrową trasę, tak aby przy na jej końcu zatrzymać się w ściśle określonym miejscu, w zależności od odległości od mety jaka przekroczyli uczestnicy podczas zatrzymania, można było złapać dodatkowe punkty karne.

Dla wielu przybyłych sporą atrakcją okazała się możliwość przejażdżki Peugeotem wyposażonym w troleje. Niektórzy kierowcy pierwszy raz w życiu mogli przekonać się, jak trudno zapanować nad autem w poślizgu.

Ostatnim etapem imprezy była kolejna próba na torze. Tym razem zawodnicy musieli pokonać trasę z pierwszej części, tyle, że w odwróconym kierunku. Ponieważ zawody trwały kilka godzin, organizatorzy zapewnili przybyłym smaczną grochówkę oraz kawę i herbatę.

Podium na 6-tkę

Po prawie 5-godzinnym szkoleniu oraz rywalizacji na czas nadeszła długo oczekiwana chwila. Prezes OPONEO.PL S.A. Dariusz Topolewski wręczył wszystkim uczestnikom i uczestniczkom certyfikaty udziału w "Bezpiecznej Jeździe z Oponeo.pl". Po kilkunastu minutach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Wokół podium zgromadzili się wszyscy przybyli na Kartodrom.

W pierwszej kolejności poznaliśmy trójkę najlepszych Pań. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Sitek, druga lokata przypadła Marcie Jesa, natomiast zwyciężczynią okazała się Maria Pasieka. W kategorii mężczyzn trzecie miejsce zdobył Radosław Wróblewski, drugie zajął Szymon Magnuszewski, zwyciężył Marcin Kosecki. Każdy ze zwycięzców otrzymał z rąk prezesa OPONEO.PL S.A. puchar oraz worek upominków firmy Bridgestone. Impreza zakończyła się po godzinie 18.

"Bezpieczna jazda z Oponeo" to 4-częściowy cykl zawodów mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz rozwój umiejętności kierowców. Dla najlepszego zawodnika i zawodniczki po wszystkich czterech częściach czeka nagroda główna w postaci kompletu opon o wartości do 2 000 zł. Kolejna edycja odbędzie się pod koniec października. Stosowne informacje pojawią się wkrótce na stronie internetowej Oponeo.pl oraz stronie klubu www.lktwg.com

Autor: Marcin Gagacki

Galeria fot. Marcin Koperski - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA