Inscenizacja wypadku z udziałem samochdu i pociągu odbędzie się 9 czerwca w Toruniu.

Zdążyć przed pociągiem

Data publikacji: 2011-06-09

Człowiek ginie na miejscu, a z samochodu niewiele już zostaje. Takie są skutki zderzenia z nadjeżdżającym pociągiem. Na przejazdach kolejowych w zeszłym roku zginęło prawie 50 osób. Lepiej się zatrzymać i żyć!

W najbliższy czwartek, 9. czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych. Do tej akcji aktywnie włącza się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu wraz z Zakładem Linii Kolejowych z Bygdoszczy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich kierowców i pasażerów na inscenizację wypadku z udziałem największego wózka motorowego używanego przez PKP - WM 15, o masie własnej ponad 20 ton. Pod nadjeżdżający pojazd kolejowym wtargnie samochód osobowy marki Opel Vectra, o dużo mniejszej masie i wymiarach. Do "wypadku" dojdzie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicy skrzyżowania ulicy Mazowieckiej i Celnej w Toruniu. Pokaz, połączony z akcją ratowniczą, rozpocznie się o godzinie 11.00.

Na godzinę 12.15 zaplanowano prezentację kampanii Bezpieczny Przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!" w sali konferencyjnej toruńskiego WORDu.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA