JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Subaru XV jeszcze przed oficjalną premiera w Polsce zdobył liczne nagrody.

Premiery japońsko-francuskie

Data publikacji: 2012-05-09

Aż dwie premiery będą miały miejsce w najbliższy weekend w polskich salonach samochodowych. Peugeot przywita nowego "małego lwa" - 208-kę. W Subaru pojawi się zaś pierwszy crossover, zbudowany na bazie Imprezy - model XV.

Niezwykle emocjonujący dla miłośników motoryzacji będzie najbliższy weekend. To wszystko za sprawą dwóch ciekawych premier. W salonach francuskiego lwa pojawi się długooczekiwany następca 207-tki - nowy Peugeot 208.

Peugeot 208

Auto po raz pierwszy pokazane na poznańskich targach motoryzacyjnych Motor Show 2012, teraz dostępne będzie dla wszystkich. Salony Peugeota zapraszają na Dni Otwarte już od 10 maja. Potrwają one do niedzieli, 13 maja. W tym okresie salony pracować będą nieco dłużej niż zazwyczaj. Toruński i bydgoski dealer Peugeota, firma Novum Motors, która od 2. kwietnia została nowym właścicielem obu stacji dilerskich, pracować będzie od 8.00 do 19.00 (czwartek-piątek), a w weekend 9.00 - 18.00 (sobota) oraz 9.00 - 17.00 (niedziela). Podobnie czynny będzie salon we Włocławku - w Dni Otwarte w godzinach 8.00 - 18.00.

Nowy Peugeot 208 dostępny jest w dwóch wersjach nadwoziowych (3- i 5-drzwiowy hatchback). Najtańszy model, 3-drzwiowy Access z silnikiem benzynowym 1.0 VTi 68 KM, kosztuje 39.900 zł. Auta już można zamawiać, a pierwsi klienci odbiorą swoje auta już za kilkanaście dni.

Subaru XV

Niemniej emocji zafundują z pewnością swoim klietom salony Subaru w całej Polsce. Do sprzedaży wchodzi nowy, przełomowy dla marki crossover - Subaru XV. Auto bazuje na nowej Imprezie, która została już pokazana mieszkańcom... Ameryki. Do Europy przyjedzie dopiero w tym roku. Wcześniej Subaru pokaże jednak jej "off-roadową" wersję, czyli model XV.

Z oczywistych względów Subaru XV nie wolno nazywać modelem off-roadowym. Nowy model jest oficjalnie pozycjonowany jako auto wielozadaniowe, mogące spokojnie pokonać lekko-ciężki teren, nadające się na zwykłą szosę, ale przede wszystkim pomagające sprostać wyzwaniom wielkomiejskiego ruchu. Jaki jest w rzeczywistości? Każdy będzie mógł to sprawdzić już w najbliższy weekend, 12-13 maja, podczas Dni Szeroko Otwartych w salonach Subaru.

Dni Szeroko Otwarte będą swoistym ukoronowaniem pasma sukcesów Subaru XV. Jeszcze przed oficjalną premierą otrzymało ono pierwszą nagrodę, Guinnessa Flotowego w kategorii Crossover. Na liście osiągnięć znalazły się także: wyróżnienie w kategorii Odkrycie Roku w Ogólnopolskim Badaniu Postaw i Preferencji Konsumenckich „Dobry Produkt 2011”, drugie miejsce w kategorii „Premiera motoryzacyjna” w głosowaniu Auto Lider 2011 czy wyróżnienie w kategorii „Auto na każdą drogę” w plebiscycie Samochód Roku Playboya.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA