JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W niedzielę w Toruniu rusza I runda Drift Open

Taniec na toruńskiej patelni

Data publikacji: 2011-06-24

Solo i parami startować będą zawodnicy biorący udział w I rundzie Drift Open w Toruniu. Już w niedzielę na MotoPark pojawią się kierowcy, którzy większą część drogi obserwują przez... boczną szybę. Emocje gwarantowane!

Toruński tor rallycrossowy przy ulicy Bielańskiej pomału przestaje być "rallycrossowy". Choć ta widowiskowa dyscyplina sportów motorowych mocno rozsławiła nasze miasto w kraju i po za nim, dzisiaj niestety odchodzi w zapomnienie. Jej miejsce bardzo odważnie i skutecznie zastępuje drfit, czyli jazda "pełnym bokiem do przodu".

W najbliższą niedzielę, 26. czerwca, właśnie na tym torze (dzisiaj pod nazwą MotoPark) o pierwsze punkty w tegorocznej edycji Drift Open walczyć będą drfiterzy. Mocną reprezentację szykuje Toruń. Na MotoParku pojawi się Dawid Karkosik (Nissan Silvia S15), zwycięzca niedawno rozgrywanej rundy SSSuper Drift Cup w Sosnowcu, oraz coraz pewniej jeżdżący - Maksymilian "Max" Grabowski w BMW E30. W pełnym składzie, z podtoruńskiej Brzozówki, przyjedzie też Valvoline PUZ Drift Team, z Marcinem Mospinkiem i Marcinem Skwierczyńskim na czele. Jak zapowiada szefostwo teamu nie powinno też zabraknąć Dariusza Fabisiaka startującego dość nietypowym jak na driftowe warunki autem - Mitsubishi Lancerem Evo VIII.
- Tor w Toruniu zawsze gromadził tysiące kibiców. Wiemy, że to miasto nie tylko żużla, ale również driftingu. Zawsze spotykaliśmy się tutaj z bardzo gorącym przyjęciem i liczymy, że w tym roku dopiszą zarówno fani, jak i pogoda - mówi Krzysztof PUZ Jędrzejewski, manager zespołu.

Organizatorzy również liczą na mocny doping tysięcy kibiców, a patrząc na frekwencję z zeszłorocznych zawodów - nie powinno być z tym problemu. Mieszkańcom Grodu Kopernika najwyraźniej spodobał się ten widowiskowy taniec z samochodami, który czasami przypomina... "Majówkę z BMW". A tej imprezy w Toruniu nie trzeba chyba nikomu reklamować. Warto również dodać, że to właśnie bawarska marka będzie najliczniej reprezentowana podczas niedzielnych zawodów. Oprócz podrasowanych "beemek" zobaczyć będzie można też tylnonapędowe Nissany oraz wspomnianego wcześniej Lancera. Na starcie pojawi się także reprezentant niemieckiej "gwiazdy" - Michał Przybylski w Mercedesie CLK 55 AMG, częsty gość toruńskich zlotów Mercedesa- organizowanych przez Automobilklub Toruński.  

Warto wiedzieć

Data: 25-26 czerwca 2011
Miejsce: Toruń, Tor Motopark, ul. Bielańska 65 (wjazd od ul. Łukasiewicza)
Bilety: 15zł, dzieci do lat 12 i osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich - wstęp bezpłatny

Harmonogram zawodów

10:00 - Otwarcie bram dla publiczności.
10:00 - 12:00 - Drift Taxi
12:00 - 12:30 - Briefing / Otwarcie zawodów
12.30 - 13:30 - Kwalifikacje do TOP 16 ( pojedynki w parach )
13.30 - 14:30 - Drift Taxi
15:00 - 16:30 - TOP 16 ( pojedynki w parach )
16:30 - 16:45 - Dekoracja zawodników, wręczenie nagród.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA