JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Już w sobotę rusza kolejna edycja festynu motoryzacyjnego w toruńskiej Samochodówce.

Od muzeum do nowoczesności

Data publikacji: 2011-05-05

Prezentacja Warszawy i krótki film o Fiacie Topolino, a w tle najnowsze Skody, Mitsubishi i Mercedesy. Będzie też coś z "science fiction" - elektryczna Toyota Prius. Toruńska "Samochodówka" zaprasza na rodzinny festyn z motoryzacją.

Już w sobotę, 7 maja, na kilka godzin Zespół Szkół Samochodowych w Toruniu zamieni się w mini "Moto Show". Pomiędzy murami szkoły zaparkują przedwojenne Warszawy i Fiaty w towarzystwie aut prosto z dzisiejszych salonów. W programie rodzinnego festynu znalazło się również wiele konkursów i artystycznych występów. Na scenie zaprezentuje się Szkolna Orkiestra Dęta, zespół Dzieciaki Śpiewaki oraz... tajemniczy Pan Grzegorz. Między występami uczestnicy zabawy będą mogli poszukać szczęścia w loterii fantowej. Dla osób lubiących bezpośrednią rywalizację i konkursy przygotowano kilka wymagających sprawdzianów. Wśród nich test wiedzy o marce Skoda i Ford oraz konkurs przygotowany przez toruńską "drogówkę", z zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Organizatorzy zapewniają nie tylko dobrą zabawę i ciekawe motoryzacyjne prezentacje, ale również smaczną i ciepłą kuchnię. Będą przejażdżki quadami, kącik zabaw oraz ekspozycja małych modeli samochodów z epoki PRL. Swój "program artystyczny" będzie miała także nasza redakcja prezentując wystawę zdjęć "Kronika Kujawsko-Pomorskich Sportów Motorowych". 

Niezwykle ciekawie zapowiada się konkurs wymiany koła na czas. Zabawa o tyle niecodzienne, że udział w niej mogą wziąć tylko zespoły rodzinne. Dla utrudnienia w składzie "teamu" muszą wystąpić dwa pokolenia, czyli np.: syn i ojciec. Zmotoryzowani uczestnicy rodzinnego festynu będą mogli skorzystać z bezpłatnej, wiosennej kontroli technicznej swojego samochodu. W czasie imprezy czynne będzie także Szkolne Muzeum Motoryzacji oraz strzelnica sportowa. Poniżej prezentujemy dokładny harmonogram sobotniego festynu.


Ruszaj na rower i wygrywaj!
Zaprojektuj kamizelkę
Odblaskową i wygraj
Rower Giant o wartości
1800 zł lub zegarki Festina!

Program Festynu Rodzinnego w "Samochodówce":

10.00 - uroczyste powitanie i przedstawienie programu festynu
10.10 - przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły
10.15 - koncert Szkolnej Orkiestry Dętej
10.30 - loteria fantowa
10.35 - pokaz sztuk walki Krav Magi
11.00 - loteria fantowa
11.10 - pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu Studium Medycznego w Toruniu
11.30 - konkurs z zasad bezpieczeństwa drogowego
11.45 - występ zespołu Dzieciaki Śpiewaki
12.00 - konkurs wiedzy o Skodzie i Fordzie
12.15 - loteria fantowa
12.20 - prezentacja samochodu Warszawa, projekcja filmu o Fiacie Topolino
12.40 - konkurs o ruchu drogowym
13.00 - występ muzyczny
13.30 - loteria fantowa
13.35 - występ muzyczny
13.50 - zakończenie festynu

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska