JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Finał akcji Ekobezpieczni w Solcu Kujawskim

Finał akcji Ekobezpieczni w Solcu Kujawskim

Data publikacji: 2018-09-26

21 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim odbył się finał akcji "Ekobezpieczni". To nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach projektu Santander Bank Polska "Jak Jeździsz".

Trwające od kwietnia do czerwca br. kampania i konkurs "Ekobezpieczni" były skierowane do uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Dzieci miały przedstawić swoją wizję bezpiecznej i ekologicznej drogi do szkoły. Najlepsi mogli liczyć na spotkanie z wielokrotnie nagradzanym kierowcą wyścigowym Kubą Giermaziakiem oraz udział w pikniku z innymi, wyjątkowymi atrakcjami.

- Projekt "Jak Jeździsz" to jeden ze sposobów na pokazanie, czym jest zaangażowanie społeczne Santander Bank Polska. Od trzech lat z powodzeniem promujemy odpowiedzialne zachowania i postawy wśród uczestników ruchu drogowego. W trakcie organizacji kampanii Ekobezpieczni zależało nam na dotarciu do jego najmłodszych uczestników, dzieci ze szkół podstawowych w całej Polsce. Wyniki i liczba osób zaangażowanych w naszą akcję pokazują, że nam się udało. Teraz mogliśmy pokazać projekt od jego praktycznej strony - powiedziała Katarzyna Meissner z Santander Bank Polska.

Ruch drogowy, jego bezpieczeństwo oraz wpływ, jaki wywiera na środowisko naturalne to tematy, z którymi najmłodsi spotykają się na co dzień. Czy potrafią jednak zdefiniować, co oznacza bezpieczne poruszanie się po drodze i troska o środowisko?

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim z pewnością znają odpowiedź na te pytania. To właśnie ich praca filmowa wygrała konkurs "Ekobezpieczni". W nagrodę 21 września br. Santander Bank Polska zorganizował w ich szkole dzień z edukacyjnym projektem "Jak Jeździsz". W trakcie wydarzenia wszyscy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę komunikacyjną w mobilnym miasteczku drogowym, przeznaczonym do nauki bezpiecznego poruszania się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych. Inne atrakcje, które czekały na dzieci w szkole to wielkoformatowa gra "Bezpieczna droga do szkoły", szkolenie z pierwszej pomocy, ćwiczenia na refleksomierzu, symulator przeciążeń, pozwalający dowiedzieć się m.in. ile ważą przedmioty podczas kolizji drogowej i edukacyjny tor uliczny. Nie zabrakło także konkurencji z nagrodami.

- Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się niezwykłą kreatywnością i pokazali, że zasady ruchu drogowego nie są im obce. To tylko napędza nas do kolejnych działań w tym kierunku. Poruszanie tematu bezpieczeństwa na drodze i dbania o środowisko jest potrzebne, zwłaszcza wśród najmłodszych, którzy są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a nie zawsze ich wiedza w tym zakresie jest wystarczająca - powiedział ambasador akcji Jak Jeździsz, kierowca wyścigowy Kuba Giermaziak.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane Finał akcji Ekobezpieczni w Solcu Kujawskim  - 1 Finał akcji Ekobezpieczni w Solcu Kujawskim  - 2 Finał akcji Ekobezpieczni w Solcu Kujawskim  - 3 Finał akcji Ekobezpieczni w Solcu Kujawskim  - 4

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA