JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Ford Bronco z tytułem Car and Driver

Bronco wśród najlepszych

Data publikacji: 2023-01-24

Ford Bronco został drugi raz z rzędu wyróżniony przez wydawnictwo Car and Driver umieszczeniem w gronie dziesięciu najlepszych ciężarówek i SUV-ów roku. Na ogłaszanej corocznie liście "10Best Trucks and SUVs" znalazł się także Ford Maverick.

Modele były oceniane w 100-punktowej skali przez redaktorów "Car and Driver", a ostateczni zwycięzcy przekonali jurorów, że zasługują na tytuł "the best", pokonując konkurentów w trzech kategoriach – są to samochody, które najlepiej spełniają przeznaczenie i oczekiwania klientów, oferują najwyższą wartość w swojej cenie i dają największą radość z jazdy.

- To zaszczyt, odbierać te wyróżnienia dla Bronco i Mavericka – powiedział Jim Baumbick, wiceprezes d.s. rozwoju produktów Forda, planowania i programów silników spalinowych. - Obydwa samochody są przykładami naszej koncentracji na zaspokajaniu potrzeb klientów i budowaniu dla nich kultowych modeli, którymi uwielbiają jeździć.

 "Car and Driver" o Fordzie Bronco:

- Chociaż mody przemijają, Bronco są w tej chwili widoczne wszędzie, wciąż jesteśmy zauroczeni tym SUV?em, który łączy najwyższe zdolności terenowe z przyzwoitymi manierami podczas jazdy na autostradzie. Gamę wersji modelu uzupełniają: Heritage w stylu retro, bagienny potwór Everglades, a także niepokonany Raptor, który osiąga prędkość 100 km w niecałe 6 sekund i jest wyposażony w opony, które z powodzeniem mogłyby wspinać się po skałach w zawodach King of the Hammers. Minimaliści mogą dostać czterocylindrowy, dwudrzwiowy model ze stalowymi felgami. Realiści mogą wybrać wersję czterodrzwiową, wyjątkowo grzeczną na drodze. A miłośnicy survivalu mogą kupić wersję Everglades, z wyciągarką i snorkelem, w którym przetrwają w najgorszych warunkach. Wszystkie te modele łączy radosny charakter i nastawienie na frajdę z jazdy. Bronco ma rozpalać małą iskrę emocji przy każdym włączeniu zapłonu. I w trzecim roku obecności modelu nadal to potrafi.

Nagroda dołącza do gabloty wyróżnień, które Bronco otrzymał od premiery 2021 roku:

  • North American SUV of the Year 2022
  • Wheels of the Year 2022 – przyznane przez Forbes
  • American Car of the Year 2021 – przyznane przez Top Gear
  • iF Design Gold Award 2021 – przyznane przez ekspertów wzornictwa
  • 10Best Trucks & SUVs 2022 – przyznane przez Car and Driver
  • Best Adventure Vehicle – przyznane przez Motor1

Autor: Jazda Miejska

Dodaj komentarz do artykułu

Treść *
Autor *
Kontakt ( tylko do wiadomości Redakcji )
* - pole wymagane

Uwaga! Redakcja nie odpowiada za treści i tematy publikowane w dziale "Komentarze".
Redakcja ma prawo usunąć komentarz jeśli uzna go za niezgodny z prawem, obraźliwy lub szkodliwy.
Komentarz przez Ciebie dodany zostanie opublikowany niezwłocznie po zaakceptowaniu przez Redaktora.

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA