JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Giełda musi być

Data publikacji: 2010-07-12

Ponad szcześćdziesiąt samochodów pojawiło się na pierwszym uroczystym otwarciu Giełdy Samochodowej, która po trzynastu latach przerwy wraca na toruński rynek motoryzacyjny. Zadowoleni byli również organizatorzy.

Takiej frekwencji nie spodziewali się nawet Zbigniew Pancewicz i Jarosław Kondrad, pomysłodawcy i organizatorzy toruńskiej giełdy samochodowej. Swojego zadowolenia nie kryli również sami wystawcy.
- To naprawdę dobry pomysł, brakowało nam tego w Toruniu - wyznaje starszy Pan, który wyjeżdżając z giełdy niebieską Thalią dodał - Życzę powodzenia i do zobaczenia za tydzień.

Początek nie zapowiadał jednak takiego sukcesu. Bramy giełdy, wyjątkowo zlokalizowane przy Centrum Targowym "Park", na początku przywitały tylko trzy auta. Jednak im bliżej godziny dziewiątej, tym ciaśniej robiło się na parkingu przy Szosie Bydgoskiej 3. Wiele osób pojechało początkowo na Motoarenę, bowiem to tam docelowo odbywać się będą co sobotnie "targi" motoryzacyjne. Z uwagi jednak na zjazd Świadków Jehowy, organizatorzy musieli przenieść się w inne miejsce. To nie zaszkodziło promocji toruńskiej giełdy samochodowej. Przejeżdżające tamtędy auta często zjeżdżały na parking Targów Toruńskich, zaciekawione tym, co się tam dzieje. I wszyscy zgodnie twierdzili, że to dobra inicjatywa i warto spróbować reaktywować "motoryzacyjny handel" w naszym mieście.

- Ta Pani chyba sprzeda swojego Lanosa - przygląda się negocjacjom Jarosław Konrad. - Jest tylu zainteresowanych, że może będziemy mieć pierwsze sprzedane auto. To byłby sukces.
Choć zielonego koreańczyka nie udało się w tym dniu sprzedać, to jednak przy wyjeździe zadowolona właścicielka powiedziała:
- Do zobaczenia w następną sobotę, tym razem już przy Motoarenie. Na pewno przyjedziemy i gratulujemy pomysłu.

Podobne opinie dało się słyszeć również od innych uczestników giełdy. Choć byli i sceptycy, którzy nie wierzą w powodzenie reaktywacji handlowych spotkań miłośników motoryzacji, to jednak organizatorzy zgodnie twierdzą - Nam się to uda. W ich sukces wierzą również właściciele komisów i auto salonów. Bo jak tłumaczyć obecność na placu dilera Skody i Forda w Toruniu firmy Z&Z Złomańczuk wystawiającej swoje najnowsze modele Roomster i Yeti, oraz jednego z najdłużej działających w Toruniu autokomisów - Auto HIT Krzysztofa Pniewskiego? 

Kupujący dzięki tak bogatej ofercie mogli wybierać w różnych markach i rocznikach. Była m.in.: Toyota Avensis kombi z 2003 roku w najbogatszej wersji Prestige, ze skórzaną tapicerką i automatyczną klimatyzacją, kupiona w  polskim salonie. Nie zabrakło również niemieckich mocnych aut spod znaku BMW czy Mercedesa. Na latnie upały dobrą propozycją okazał się używany Ford Escort Cabrio, który przyjechał do Torunia z sąsiedniej Bydgoszczy. Na placu dało się zauważyć również auta z Lipna czy Golubia Dobrzynia.

- Otwarcie Giełdy reklamowaliśmy w różny sposób - opowiada Zbigniew Pancewicz. - Był artykuł w Nowościach, roznosiliśmy ulotki, a nawet okleiliśmy nasze prywatne auta. Internauci mogli znaleźć informacje o nas dzięki wsparciu Waszego portalu - JazdaMiejska.pl. W wyszukiwarce Google ta wiadomość jest na pierwszych pozycjach.

Kolejne kampanie promocyjne skupią się na sąsiednich miastach i miasteczkach. A kolejne spotkanie kupujących i sprzedających używane dwa- i cztery kółka już w najbliższą sobotę, tym razem na parkingu przy Motoarenie. Giełda będzie czynna od 7.00 do 15.00. Wjazd samochodem osobowym kosztować będzie 20zł, ciężarowym lub dostawczym - 40zł. Motocykliści i rowerzyści zapłacą najmniej - 10zł.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

krystyna napisał(a) dnia: 2013-09-21

Byliśmy dzisiaj w Toruniu przy Motoramie ale żadnej giełdy samochodowej nie znalazłam z pozdrowieniami.

piciu12 napisał(a) dnia: 2011-12-18

Giełda w Bydgoszczy cena dorównuje już prawie poznan

nabity w b napisał(a) dnia: 2011-08-08

Wielka HAŁA! może kiedyś do giełdy dojdzie bo obecnie tylko istnieje projekt i ludzie nabici w butelkę. Może transparenty nam dacie to sobie powiwatujemy na pustym placu giełdy.

torunianin napisał(a) dnia: 2011-07-31

co tu komentować - ceny???
30.07.211 P U S T K A !!! Ktoś coć chce zrobić ale siła przebicia zero !

Chętnie bym kupił bo taki mam zamiar ale nie ma co a i nie ma z kim podyskutować.

Najgorsze że wcale nie ma śladu że coś takiego ma miejsce pod Moto Areną

Pomysł pierwszorzędny , a realizacja NUL !!!

Motorniczy napisał(a) dnia: 2011-03-15

Uważam, że ceny jak na początek są zbyt wysokie (takie jak w Bydgoszczy). Aby zachęcić sprzedających, ceny powinny być dużo niższe, bynajmniej na początku.

SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska