JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Jeep Grand Cherokee przekonał dziennikarzy m.in.: nieograniczonym potencjałem off-roadowy.

Jeep Grand Cherokee SUVem Roku 2012

Data publikacji: 2012-03-29

Już drugi rok z rzędu głosami dziennikarzy stowarzyszenia prasy motoryzacyjnej Gór Skalistych tytuł "SUV Roku 2012" otrzymał Jeep Grand Cherokee, najczęściej nagradzany samochód tego typu w historii.

Wśród atrybutów nowego Jeepa Grand Cherokee najczęściej podkreślano nieograniczony potencjał off-roadowy i doskonałą charakterystykę jezdną tego modelu na drodze.

- Okolice Gór Skalistych to prawdziwe wyzwanie dla każdego pojazdu, a ten, który wyrasta ponad nasze oczekiwania, zasługuje na duże oklaski. Z przyjemnością możemy więc stwierdzić, że to właśnie Jeep Grand Cherokee jest najlepszy wśród tak wielu mistrzów - powiedział prezes RMAP Nathan Adlen.

Jeep Grand Cherokee 2012 został wybrany przez członków RMAP w wyniku oceny wszystkich liczących się marek nowych samochodów typu SUV i crossover - dostępnych w salonach sprzedaży w USA w stanach Kolorado, Kansas, Utah i Wyoming.

- Na trudniejszych terenach Kolorado i całego rejonu Gór Skalistych, Jeep Grand Cherokee 2012 ,czuje się jak w domu - mówi Mike Manley, prezes i CEO marki Jeep w Chrysler Group LLC. - Raz jeszcze, tak wpływowe grono dziennikarzy RMAP doceniło legendarną niezawodność, komfort i wyrafinowanie Grand Cherokee. Naprawdę doceniamy uznanie, jakie nie tylko Klienci, ale i opiniotwórcy okazują dla tej ikony marki Jeep z wyższej półki.

Rocky Mountain Automotive Press z siedzibą w Denver (stan Kolorado) jest stowarzyszeniem dziennikarzy motoryzacyjnych, przedstawicieli działów komunikacji producentów samochodowych oraz innych profesjonalistów tej branży. Nagrody z cyklu 'Pojazd Roku Rocky Mountain' dla najlepszych samochodów, pick-upów i SUVów stowarzyszenie RMAP przyznało już po raz szósty.

Jeep Grand Cherokee 2012 charakteryzuje się doskonałymi osiągami na drodze, zachowując legendarną sprawność off-roadową. Jego wyposażenie obejmuje dwustopniową skrzynkę rozdzielczą typu 'torque-on-demand', wybór trzech systemów napędu 4x4, system kontroli trakcji Jeep Selec-Terrain o pięciu ustawieniach terenowych oraz zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift. Do istotnych zalet należy także obniżone w stosunku do modelu 2011 zużycie paliwa (rzędu 10,2 l/100 km), najwyższej klasy standard wykończenia kabiny pasażerskiej oraz ponad 50 elementów wyposażenia i systemów wpływających na bezpieczeństwo.

Tytuł "SUV Roku 2012" przyznany przez Rocky Mountains Automotive Press jest najnowszym na liście wyróżnień i nagród, które ostatnio zdobyły pojazdy marki Jeep w USA, obejmującej m.in.:

  • Autobytel.com - SUV roku 2012: Jeep? Wrangler
  • Overland Journal - SUV 2011 Ameryki Północnej: Jeep Wrangler
  • US News & World Report - Najlepszy Samochód za Swoją Cenę w Kategorii Off-Road SUV: Jeep Wrangler
  • Cars.com -Samochód Roku w kategorii ?Fun Car": Jeep Wrangler
  • TFLCars.com - Top 10 The Fast Lane 2012 w kategorii samochodów o największej frajdzie z jazdy: Jeep Grand Cherokee SRT8
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 - godny polecenia kabriolet w cenie poniżej 40.000 $: Jeep Wrangler
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 - godny polecenia SUV w cenie poniżej 30.000 $: Jeep Wrangler
  • Vehix New Car Buying Guide 2012 - godny polecenia SUV w cenie poniżej 30.000$: Jeep Grand Cherokee
  • Consumer Guide - rekomendacja zakupowa: Jeep Grand Cherokee
  • Nagroda lojalnościowa Polk Automotive Loyalty Award dla Marki o Największym Wzroście Lojalności Konsumenckiej: Jeep

Jeep Grand Cherokee 2012

W swojej kategorii, Jeep Grand Cherokee jest najczęściej nagradzanym SUVem w historii. Grand Cherokee wyróżnia się modelową wprost charakterystyką jezdną na drodze, zachowując - dzięki dwustopniowej skrzynce rozdzielczej - legendarne własności napędu 4x4, lecz także niezrównaną siłę niezbędną do holowania przyczepy. Odznacza się także obniżonym zużyciem paliwa (rzędu 10,2 l/100 km), wydłużonym do ponad 880 km zasięgiem oraz wysokim komfortem i znakomitymi własnościami jezdnymi. Do jego zalet należą także - najwyższej klasy standard wykończenia kabiny pasażerskiej, ponad 50 systemów bezpieczeństwa oraz zaawansowane technologicznie, bogate wyposażenie funkcjonalno-komfortowe.

Swą wiodącą w klasie dzielność terenową Grand Cherokee w znacznej mierze zawdzięcza udanemu połączeniu pneumatycznego zawieszenia Quadra Lift z systemem kontroli trakcji Selec-Terrain, które pozwala wybierać optymalne ustawienia napędu 4x4 pod kątem najlepszej charakterystyki trakcyjnej w różnorodnych warunkach terenowych.

Jeep Grand Cherokee 2012 dostępny jest do wyboru z trzema systemami napędu 4x4 oraz silnikami V-6 lub V-8.

Marka Jeep

Podążając śladem swego legendarnego i ponad 70-letniego dziedzictwa, Jeep? jest marką prawdziwych SUVów o wiodących w swej klasie właściwościach terenowych, standardzie wykonania i wszechstronności użytkowania, adresowaną do ludzi poszukujących niezwykłych przeżyć z jazdy na szlaku swych podróży. Filozofią marki Jeep jest nieustające zaproszenie, by korzystać w pełni z życia - poprzez ofertę szerokiej gamy samochodów zapewniających poczucie bezpieczeństwa i zaufania na każdym szlaku.

Aktualna oferta marki Jeep w Europie obejmuje modele: Jeep Compass, Grand Cherokee, Wrangler i Wrangler Unlimited. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów na całym świecie, wszystkie modele dostępne są w wersjach dla ruchu prawo- i lewostronnego, napędzanych silnikami zarówno benzynowymi, jak i Diesla. Sprzedaż i obsługę techniczną swoich pojazdów Chrysler Group LLC prowadzi w 120 krajach całego świata.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA