JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Masza święta w intencji motosportowców organizatorów i sędziów w Toruniu

Msza w intencji motosportowców

Data publikacji: 2011-02-19

Poważny wypadek Roberta Kubicy przypomniał wielu, że rywalizacja w sporcie motorowym to niekiedy balansowanie na granicy życia i śmierci. Kapłani jednej z toruńskich parafii chcą pomodlić się o pomyślność dla zawodników, sędziów i działaczy.

Tego typu nabożeństw doczekali się już m.in. pasjonaci motocykli i żużlowcy. Zaplanowana na koniec przyszłego tygodnia msza będzie odprawiona m.in. w intencji całego środowiska związanego z motosportem z okazji rozpoczynającego się sezonu.

Nabożeństwo za pomyślność dla motosportowców oraz działaczy i sędziów odbędzie się w niedzielę 20. lutego w parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu przy ul. Szczecińskiej 38 (Toruń-Bielawy). Początek o godz. 10.00.

Intencje kierowane będą w odniesieniu do przedstawicieli wszystkich dyscyplin sportów motorowych w tym m.in. rajdów samochodowych, wyścigów samochodowych i motocyklowych, motocrossu, kartingu, cross-country, driftingu czy stuntu.
- Mamy nadzieję, że pomysł się przyjmie i stanie się coroczną tradycją - mówi ks. Zbigniew Łukasik, proboszcz parafii na toruńskich Bielawach.

Część zawodników być może będzie też chciało poświęcić swoje maszyny. Niewykluczone więc, że przy kościele na ul. Szczecińskiej zaparkują sportowe auta. Na mszy pojawią się także sędziowie i organizatorzy imprez motorowych. To również od ich decyzji bardzo często zależy bezpieczeństwo kierowców i widzów. Na barkach tego grona ludzi niewątpliwie spoczywa ogromna odpowiedzialność, w związku z czym kapłani będą modlili się również w intencji wykonywanych przez nich obowiązków.

Choć należy spodziewać się, że z racji na miejsce nabożeństwa w przewadze będą osoby związane z toruńskimi stowarzyszeniami, to jednak pomysłodawcy mają nadzieję, że na mszy pojawią się również reprezentanci klubów spoza Torunia. Zaproszeni są również kibice i wszystkie inne osoby zainteresowane sportami motorowymi.
Wszelkie emblematy oraz elementy ubioru świadczące o przynależności klubowej lub zespołowej, a nawet kombinezony sportowe także będą mile widziane. Z racji na porządek organizacyjny dla przedstawicieli klubów i zespołów sportowych wskazane jest przybycie do świątyni w godzinach 9.30-9.40!

Bliższych informacji na temat nabożeństwa szukać można w Automobilklubie Toruńskim lub pod numerem telefonu: 605 58 57 51.

Wszystkie kluby i zespoły, które chciałyby dokonać uprzedniego zgłoszenia swoich delegacji, mogą to uczynić za pośrednictwem wskazanych powyżej kontaktów.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu

X-m napisał(a) dnia: 2011-02-14

No, to przyjedź zawodniku! Zabranie kasków też jest mile widziane. Jeśli się pojawią, mają zostać wyłożone tuż przy ołtarzu (z jednej strony dla klimatu, z drugiej - dla ich poświęcenia). Do zobaczenia w niedzielę na Bielawach.

zawodnik napisał(a) dnia: 2011-02-13

Bardzo dobry pomysł.Podpisuje się po tym pomysłem.

SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA