JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W Poznaniu w dniach 13-15 kwietnia odbędą się największe w kraju targi motoryzacyjne Motor Show 2012

Ferrari na targach w Poznaniu

Data publikacji: 2012-04-02

13-15 kwietnia w Poznaniu odbędą się bodaj największe w Polsce targi motoryzacyjne. Na powierzchni kilkuset tysięcy metrów kwadratowych zaprezentują się najnowsze samochody oraz motocykle. Po raz pierwszy zobaczyć będzie można auta Ferrari i Lotusa.

Targi motoryzacyjne Motor Show to największa tego typu impreza organizowana w Polsce. Gospodarzem wydarzenia po raz kolejny są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ostatnia edycja ściągnęła do hali przy ulicy Głogowskiej 14 ponad 46 tysięcy zwiedzających. To był swoisty rekord połączony ze światową premierą Maserati, kilkunastoma premierami polskimi oraz ekspozycją prawie 800 pojazdów i motocykli. Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej ciekawsza.

Swój udział w Motor Show zapowiedziały już dwie egzotyczne i niezwykle urzekające marki: Ferrari oraz Lotus.

- Jesteśmy dumni mogąc oferować tak wyjątkowe samochody polskim klientom. Nasz salon zdobył już uznanie i stale poszerzające się grono przyjaciół i klientów. Jednak obecność na Motor Show jest dla nas ważna, gdyż będzie to pierwsza impreza targowa od rozpoczęcia sprzedaży samochodów marki Ferrari - mówi Dante Cinqeu, dyrektor generalny GrandTourismo Italia Sp. z o.o.

Ferrari na Motor Show 2012 zaprezentuje ostatni model wprowadzony do oferty, czyli 458 Spider. Ponadto zobaczyć będzie można Ferrari FF oraz California. Pierwszy z nich to model z innowacyjnym napędem na cztery koła oraz z miejscami dla 4 osób. Drugi zaprezentowany zostanie w jeszcze lepszej i udoskonalonej specyfikacji.

Na przestrzeni ponad tysiąca metrów kwadratowych zaprezentują się także niesamowite, potężne i legendarne... Fordy Mustangi. Wystawa na Motor Show będzie jednocześnie IV Ogólnopolskim Zlotem Mustangów w Polsce. Do Poznania zjedzie się ponad 40 okazałych i pieczołowicie dopieszczonych Mustangów z różnych okresów produkcji. Uczestnicy targów będą mogli obejrzeć aż 14 samochodów wyprodukowanych pomiędzy rokiem 1965 a 1970 w praktycznie we wszystkich wersjach nadwoziowych: Coupe, Convertible (Cabrio) oraz Fastback - o sportowej agresywnej sylwetce.

Ekspozycja Mustang Klub Polska będzie zawierała także wiele bardzo ciekawych elementów, z którymi wszyscy kojarzą te samochody: od kariery filmowej zaczynając, a na kinie samochodowym kończąc. Każdy zwiedzający znajdzie tutaj coś dla siebie: zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przygotowanych będzie mnóstwo zabaw. Wszystko oczywiście z czynnym i niesamowitym udziałem Mustangów!

Prosto z Wielkiej Brytanii do stolicy Wielkopolski zawitają sportowe i wyścigowe modele Lotusa. To będzie pierwsza tego typu prezentacja brytyjskiej marki w Polsce. Tuż obok takich rodzynków jak Eclise czy Evora zaparkuje potężny, ważący ponad 2 tony i nadal uważany za samochodó sportowy - Bentley GT z silnikiem W12 ze stajni Volkswagena.

Motor Show 2012 będzie również okazją do udziału w I Ogólnopolskim Salonie Caravaningu. Wokół hali powstaną liczne miasteczka: wyścigowe, rodzinne oraz modeli zdalnie sterowanych. Na wszystkich czekać będą konkursy i nagrody. W sumie Motor Show powstanie z siedmiu pawilonów pełnych emocji, wrażeń i koni mechanicznych.

Harmonogram Motor Show 2012, 13-15.04.2012
Poznań, ul. Głogowska 14

Piątek, 13.04.2012

Dzień dla VIP-ów, dla branży, dla dziennikarzy
MOTOR SHOW VIP DAY - 13:00 - 20:30
MOTOR SHOW VIP NIGHT - 20:30 - 02:00

Sobota, 14.04.2012
Dzień dla tzw. szerokiej publiczności - 10:00 - 18:00

Niedziela, 15.04.2012
Dzień dla tzw. szerokiej publiczności - 10:00 - 17:00

Ceny biletów:

Wejście bezpłatne - Dzieci do lat 3

Bilet 10 zł / osoba - Bilet rodzinny, obowiązuje w sobotę lub w niedzielę. Upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show. Cena 10 zł od osoby obowiązuje dla wszystkich członków rodziny (od trzech osób w górę). Jeśli na Motor Show przyjdą dwie osoby z rodziny wówczas bilet wstępu kosztuje 15 zł / osoba.

Bilet 15 zł / osoba - Bilet obowiązuje w sobotę lub w niedzielę. Upoważnia do jednorazowego wejścia na Motor Show.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA