JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Motorsport Trophy wrzuca trzeci bieg

Data publikacji: 2022-02-02

Trwają przygotowania do nowego sezonu popularnych cykli torowych Track Day Trophy i Time Attack Trophy. Pierwsza z tych serii wjedzie na kolejne dwa lubiane przez kierowców tory.

Grupa Motorsport Trophy została założona na początku 2018 roku i to pierwotnie zajmowała się organizacją wydarzeń driftingowych, w tym ligi Drift Trophy. Dopiero w 2020 roku rozpoczęła prowadzenie dwóch cykli dla fanów jazdy na czas po torach, które dziś są jej główną wizytówką. Wiosną ruszą trzecie sezony Track Day Trophy i Time Attack Trophy.

  • My dopiero zaczynamy się porządnie rozpędzać – podkreśla Tomasz Niejadlik, dyrektor organizacji. - Można metaforycznie powiedzieć, że teraz wrzucimy trzeci bieg, stąd stopniowo wjeżdżamy na coraz dłuższe i szybsze tory. Liczymy, że dopiero na piątce czy nawet szóstce dopiero zbliżymy się do naszej prędkości maksymalnej.

Sezon Track Day Trophy tradycyjnie rozpocznie się od rundy zerowej, czyli przedsezonowego treningu z pomiarem czasu, który jak co roku jest zaplanowany w MotoParku Toruń na ostatnią niedzielę lutego, jednakże już 10. kwietnia seria zadebiutuje na kolejnym obiekcie. Pierwsza pełna runda cyklu odbędzie się bowiem na Autodromie Pomorze w Pszczółkach koło Gdańska. Kierownictwo organizacji liczy, że będzie to naprawdę spektakularne wydarzenie z udziałem dużej grupy zawodników z różnych zakątków Polski. Druga runda TDT odbędzie się dopiero jesienią, a konkretnie 09 października na Torze Łódź. To także nowy obiekt dla grupy Motorsport Trophy.

  • To dwa kolejne lubiane przez zawodników tory, poza tym zarówno z Łodzi i jej okolic oraz Trójmiasta mamy naprawdę sporą grupę zawodników, stąd goszcząc na tych obiektach jeszcze bardziej staramy się wyjść w ich stronę – podkreśla Tomasz Niejadlik.

Finał sezonu ponownie zaplanowany jest w Toruniu. Ostatnia runda cyklu, która szykowana jest na 03 grudnia, będzie jednocześnie kolejną edycją Toruńskiej Barbórki. Organizatorzy chcieliby, żeby w tym roku zawody odbyły się nie tylko na terenie MotoParku. Mają koncepcję zorganizowania ich w formie superoesu, który ma przebiegać zarówno nitką Toru Toruń, jak i otaczającymi go ulicami. Po zmroku wystartuje kolejna edycja kończącego sezon TDT Nocnego Kryterium Asów MotoPark.

Okres późnej wiosny i lata to jednak dla ekipy Motorsport Trophy bynajmniej nie czas próżnowania. 04 czerwca nastąpi inauguracja kolejnego sezonu cieszącego się bardzo dużą popularnością cyklu Time Attack Trophy. Do udziału w pierwszej rundzie ubiegłorocznej serii zgłosiło się aż 150 kierowców, co jest rekordem Toru Toruń dla sportowych imprez samochodowych odbywających się na tym obiekcie. Wówczas ze względów organizacyjnych, wynikających głównie z krótkiej asfaltowej pętli MotoParku, organizatorzy listę startową musieli zawęzić do „zaledwie” 100 uczestników. W tym roku także spodziewana jest wysoka frekwencja.

Druga runda TAT zaplanowana jest 23 lipca, trzecia, będąca jednocześnie kolejną edycją Pucharu Niepodległości, 11. listopada. W przeciwieństwie do TDT wszystkie rundy Time Attack Trophy odbywają się w toruńskim MotoParku, gdyż uczestnicy tej ligi walczą nie tylko o tytuły, trofea i nagrody, ale też o oficjalne rekordy Toru Toruń w różnych klasyfikacjach, w tym dla poszczególnych marek aut.

Kalendarz Motorsport Trophy to jednak nie tylko rundy TDT i TAT. Już w najbliższą niedzielę, 06 lutego, grupa planuje zorganizowanie na toruńskim lotnisku, a konkretnie na drugim obiekcie ODTJ MotoPark, kolejnego zimowego superoesu pod hasłem Winter Trophy. Wydarzenie ma odbyć się nawet, jeżeli tym razem zabranie śniegu. W ubiegłym roku wszystkie trzy eventy WT zorganizowano w typowo zimowych warunkach.

Ponownie szczególnym wydarzeniem z całego kalendarza Motorsport Trophy jest duży event AUTO MOTO SHOW Toruń, który odbędzie się 04 września w toruńskim MotoParku. Tam również nie zabraknie wielu motorsportowych akcentów. Poza tym zespół w tym roku będzie uczestniczył w organizacji kilku dużych wydarzeń zlotowych.

Więcej na oficjalnej stronie (http://trophy.com.pl/) oraz fanpage'u organizacji (https://www.facebook.com/MotorsportTrophy/).

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Julia Truszczyńska  - 1

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA