JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Po nabożeństwie motosportowcy przeniosą się na tor MotoPark gdzie zaplanowano trening.

Najpierw msza, potem trening i integracja

Data publikacji: 2012-02-25

W najbliższą niedzielę, 26. lutego o godz. 10 na toruńskich Bielawach odbędzie się kolejna msza w intencji środowiska związanego ze sportami motorowymi. Potem zawodnicy, sędziowie i działacze przeniosą się na tor.

Nabożeństwa w intencji motosportowców w toruńskim kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy pomału stają się coroczną tradycją. Tego typu mszy świętych wcześniej doczekali się już żużlowcy i miłośnicy motocykli. Ksiądz Zbigniew Łukasik, proboszcz parafii z ul. Szczecińskiej 38 sprawuje funkcję kapelana kujawsko-pomorskich rajdowców. Jak sam zapowiada, prawdopodobnie także jego już w najbliższych miesiącach będzie można zobaczyć za kierownicą na starcie jednej z imprez organizowanych przez Automobilklub Toruński.

Swoją obecność na mszy już zapowiedzieli przedstawiciele kilku klubów z regionu. Nie powinno zabraknąć znanych zawodników. W kościele prawdopodobnie pojawi się między innymi Hubert Ptaszek, który w miniony weekend triumfował w swojej klasie w pierwszej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

- W naszej rywalizacji umiejętności i sprzęt to nie wszystko - podkreśla młody reprezentant Automobilklubu Toruńskiego. - Szczęście też nierzadko się przydaje. Zawsze lepiej mieć Opatrzność po swojej stronie.

Nabożeństwo rozpocznie się punktualnie o godz. 10.00, jednak z racji na porządek organizacyjny wskazane jest, aby przedstawiciele klubów i zespołów sportowych pod kościołem na Szczecińskiej 38 w Toruniu pojawili się już około g. 9.30-9.40.

Intencje o pomyślność wznoszone będą podczas nabożeństwa względem przedstawicieli wszystkich dyscyplin sportów motorowych. Wszelkie emblematy klubowe, elementy ubioru świadczące o przynależności klubowej lub zespołowej, a także o fascynacji sportami motorowymi, a nawet kaski, rękawice i kombinezony będą mile widziane.

Podczas mszy poświęcone zostaną kaski zawodników, po niej - samochody.

Bliższych informacji na temat nabożeństwa zasięgnąć można w Automobilklubie Toruńskim bądź pod numerem telefonu: 605 58 57 51.

Wszystkie kluby i zespoły, które chciałyby dokonać uprzedniego zgłoszenia swojej obecności, mogą to uczynić za pośrednictwem powyższych kontaktów.

Po mszy integracja na MotoPark

Po nabożeństwie, czyli około godz. 11.00 pasjonaci sportów motorowych przeniosą się na obiekty Moto Park Toruń przy ul. Bielańskiej. Tam z okazji rozpoczynającego się sezonu zaplanowano trening na torze z mocnym zabarwieniem integracyjnym. Będzie więc okazja do przetarcia za kierownicą, jak również spotkania z konkurentami w serdecznej, koleżeńskiej atmosferze. Jak zapodają organizatorzy treningu, integracja okraszona zostanie muzyką i gorącymi kiełbaskami prosto z grilla.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA