JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Rafał Mazurek wspólnie z mamą odbebrał nagrodę w konkursie z InterCars Toruń.

Kupiłbym sobie Imprezę

Data publikacji: 2011-02-04

Gdyby w prezencie dostał 200.000 zł od razu poszedł by do salonu kupić najszybsze Subaru. Na razie ma 15 lat, a od naszej redakcji otrzymał worek z gadżetami ufundowanymi przez toruńską filię Inter Cars. Konkurs "I love motosport" ma już swoich zwycięzców.

Jego największym marzeniem jest zostać kierowcą Formuły 1, albo chociaż rajdowym. Robert Kubica to pierwsze skojarzenie ze światem motosportu. Z regionu zna tylko Jacka Ptaszka oraz jego synów, a dzięki "Legendom PRL" także Jacka Szmidta, wielokrotnego mistrza Formuły Ester. Mimo młodego wieku już wie, że nie zostanie taksówkarzem ani kierowcą szkolnego autobusu. Rafał Mazurek, uczeń Gimnazjum nr. 3 w Toruniu, jako pierwszy odebrał nagrodę w konkursie "I love motosport". Do naszej redakcji przyjechał wspólnie z mamą oraz wujkiem. 

Z JazdąMiejską zetknął się po raz pierwszy na zawodach modeli zdalnie sterowanych organizowanych na miniaturyzacji toruńskiego toru rallycrossowego przy ulicy Bielańskiej.
- W domu też mam taką elektryczną rajdówkę, ale na razie uczę się nią jeździć - mówi młody zwycięzca - Może kiedyś wystartuje w takich zawodach. To naprawdę fajna zabawa.

Rajdy w małej skali to nie jedyne dyscypliny motosportu, którymi pasjonuje się Rafał. Uważnie śledzi co dzieje się na rallycrossowych torach oraz w świecie driftu. Doskonale zna też losy Roberta Kubicy oraz innych kierowców Formuły 1. Wiele frajdy przynosi mu oglądanie wyścigów z serii WTCC, w których dominują szybkie i ciekawie stuningowane auta BMW, Chevroleta oraz SEATa. Sam jednak uważa, że trudno spełnić takie marzenia i zostać prawdziwym kierowcą wyścigowym.
- Tutaj potrzebna ogromnych pieniędzy. Bez odpowiedniego budżetu trudno nawet rozpocząć naukę czy wystartować w KJSach - ocenia toruński gimnazjalista. - Na razie realizuję swoje marzenia w wirtualnym świecie grając na symulatorach, ale wierzę, że kiedyś uda mi się zasiąść za kierownicą prawdziwej wyścigówki.

Wydarzenia z lokalnych imprez motorowych wspólnie z tatą śledzi na łamach portalu JazdaMiejska. Jak sam wyznaje, to pierwszy portal, który dostarcza pełnych informacji o tym, co ciekawego dzieje się w naszym województwie. Szczególnie do gustu przypadł mu dział "Motosportu", w którym zawsze odnajduje zapowiedzi i relacje z różnych imprez motoryzacyjnych organizowanych w Toruniu oraz w innych miastach Kujaw i Pomorza.

Warto przy okazji dodać, że młody gimnazjalista ma już na swoim koncie jeden sportowy sukces.
- Kiedyś uprawiałem Short Track, czyli łyżwiarstwo szybkie, w którym rywalizuje pięciu zawodników ścigając się na krótkim torze. Największym moim sukcesem było zajęcie 3. miejsca w ogólnopolskich mistrzostwach młodzików w Gdańsku - wspomina Rafał Mazurek.

Teraz czeka na odpowiedni wiek, który pozwoli mu zdobyć upragnione prawo jazdy. Nie ukrywa jednak, że już nie raz siedział za kierownicą rodzinnego Opla.
- Czasami na lotnisku tata dał mi poprowadzić swoje auto. Teraz już nie, bo zamienił je na nowszą Astrę i jakoś nie było okazji - wyznaje Rafał. - Gdyby jednak ktoś dał mi 200.000zł od razu kupiłbym sobie Subaru Imprezę albo Lancera Evo IX. Lubię auta ze sportowym zacięciem.

Inter Cars Toruń

Na razie w ręce Rafała Mazurka trafiła pierwsza z nagród w konkursie "I love motosport" ufundowana przez toruński oddział firmy InterCars. Do nowego samochodu będzie miał już skrobaczkę z ciepłą rękawiczką, kosmetyki samochodowe, zawieszkę z zapachem i wiele innych gadżetów. Na kluczyki do "niebieskiej legendy" będzie trzeba jeszcze poczekać.

W gronie zwycięzców konkurs "I love motosport" znaleźli się również:
Jakub Franek, z Dzięgielowa  (woj. śląskie) oraz
- Bartek Śladewski z Torunia.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA