Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika,

SX4 w nowym wcieleniu

Data publikacji: 2013-07-13

Jest dłuższy, szerszy i ma większy rozstaw osi. Z poprzednikiem łączy go tylko nazwa, bowiem nowe Suzuki SX4 chce teraz walczyć z poważniejszymi rywalami. Po weekendzie poznamy go bliżej.

Miłośnicy rajdów samochodowych z pewnością pamiętają topową wersję japońskiego mini-suva - Suzuki SX4 WRC. Pod maską królował 320-konny turbodoładowany silnik 2.0, napęd przenoszony była na wszystkie cztery koła, a za jego kierownicą zasiadali młodzi (Per-Gunnar Andersson) oraz doświadczeni - Toni Gardemeister. Zebrane doświadczenie w motorsporcie zawsze owocuje zdecydowanie lepszymi i skuteczniejszymi rozwiązaniami przenoszonymi później do cywilnych samochodów. Suzuki nie jest tutaj wyjątkiem. Wkrótce poznamy nową generację modelu SX4.

Tym razem Suzuki chce trochę zaskoczyć swoich klientów i przygotowało samochód większy, szerszy i bardziej "dorosły" od poprzednika. Nowe SX4 ze starszym bratem łączy więc tylko nazwa - nowy model aspiruje do walki z takimi "mistrzami" jak Nissan Qashqai, Ford Kuga czy Peugeot 3008. Argumenty na plus zbiera w kategorii "wielkość wnętrza", "napęd 4x4", "wyposażenie" oraz... japoński rodowód. Dodatkowo doświadczenie z rajdowych tras pozwalają producentowi wierzyć w rynkowy sukces nowego SX4.

Na polski rynek Suzuki SX4 trafi już na początku przyszłego tygodnia. Premiera nowego modelu w kujawsko-pomorskim odbędzie się w dwóch miastach: w Bydgoszczy (Osielsko, 15.07) oraz Toruniu (16.07), w godzinach 10:00 - 19:00.

Nowe SX4 oferowane będzie w 3 wersjach wyposażenia: Comfort, Premium i Elegance. Do napędu posłużą 2 silniki: benzynowy 1.6 VVT 120 KM oraz turbodiesel 1.6 DDiS 120 KM. Klienci będą mogli też wybrać pomiędzy wersją z napędem na jedną oś oraz na wszystkie cztery koła. Najtańsza wersja 1.6 VVT Comfort wyceniona została na kwotę 69.900 zł. W stanardzie znajdziemy już 7 poduszek powietrznych, systemy ABS i ESP, klimatyzację, radio CD MP3, tempomat, elektrycznie sterowane przednie szyby, regulowane na wysokość oba przednie fotele czy podgrzewane lusterka. Całość wzmocni pakiet Outdoor chroniący nadkola, progi, zderzaki i drzwi.

Najbogatsza wersja Suzuki SX4 dorzuci jeszcze aluminiowe felgi 17", skórzaną tapicerkę, reflektory ksenonowe czy panoramiczny dach. Za takie dodatki przyjdzie nam zapłacić blisko 88.000 zł. Dopłata do napędu 4WD to wydatek rzędu 7.000 zł. 

PREMIERA W SALONACH YAMA

15.07 - Osielsko k.Bydgoszczy, ul. Szosa Gdańska 28
16.07 - Toruń, ul. Sieradzka 14

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Nadesłane Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 1 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 2 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 3 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 4 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 5 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 6 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 7 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 8 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 9 Nowy model Suzuki SX4 jest większy i szerszy od poprzednika, - 10

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA