W zakładach w Sunderland rozpoczęto produkcję nowej generacji nissana Qashqai.

Co minutę powstaje nowy Qashqai

Data publikacji: 2014-01-27

22 stycznia Nissan Qashqai nowej generacji opuścił linię produkcyjną w brytyjskich zakładach w Sunderland. Zaprojektowany, skonstruowany i produkowany na wyspach Qashqai jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie.

Produkcja Nissana Qashqai nowej generacji, który po premierowej prezentacji w listopadzie spotkał się z powszechnym uznaniem, ruszyła pełną parą w Sunderland, gdzie na linii nr 1 co 61 sekund powstaje nowy egzemplarz tego modelu.

Dyrektor ds. wyników w firmie Nissan, Trevor Mann, Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego, będący gospodarzem uroczystości zorganizowanej wczoraj na terenie zakładów, powiedział:

- Nissan Qashqai, którego produkcję uruchomiliśmy w 2006 r., przetarł szlak. Samochód, wraz z którym powstał segment crossoverów, nadał nowe tempo marce Nissan w Europie i pomógł zakładom w Sunderland w wyznaczeniu nowych standardów pod względem wydajności produkcji i jakości. Nowy Qashqai, dzięki odważnej stylistyce i rozwiązaniom technicznym plasującym go w czołówce segmentu, po raz kolejny pozwoli marce Nissan zaoferować nową jakość, będąc wzorem dla crossoverów nowej generacji i naszym flagowym modelem w Europie.

Bohaterami nowego filmu, nakręconego z okazji wczorajszej uroczystości, są członkowie załogi Nissana, których liczba po raz pierwszy w 28-letniej historii zakładu przekroczyła 7000 osób. Po uwzględnieniu firm kooperujących, z zakładem związanych jest ponad 40 000 miejsc pracy w brytyjskiej branży motoryzacyjnej, w takich segmentach jak usługi projektowo-konstrukcyjne, produkcja, marketing i sprzedaż.

Oddziaływanie ekonomiczne modelu Qashqai rozciąga się z Sunderland na cały świat: Nissan zainwestował w opracowanie i produkcję modelu 534 miliony funtów brytyjskich, współpracuje z 224 dostawcami z 22 krajów i eksportuje produkt na ponad 130 rynków.

Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, powiedział:
- To wspaniale, że nowy Qashqai jest produkowany w Sunderland. Nissan przyczynia się do istnienia 40 000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii, a pół miliarda funtów zainwestowane w naszym kraju przez tę markę w związku z nowym modelem świadczy o tym, że zachęcone naszym długofalowym planem firmy są gotowe tu inwestować i tworzyć miejsca pracy.

Wiceprezes zarządu Trevor Mann dodał:
- Za sukcesem modelu Qashqai stoi wysoka jakość pracy działów Nissana odpowiedzialnych za projektowanie stylistyki i rozwiązań technicznych oraz produkcję. Z wielką przyjemnością wracam dziś do Sunderland, aby podziękować i złożyć hołd tysiącom pracowników Nissana oraz naszych kooperantów, którzy mają swój udział w tym sukcesie.

Nowy Nissan Qashqai jest produkowany na linii nr 1 w Sunderland, która od 2010 r. pracuje w systemie 24-godzinnym w celu zaspokojenia popytu. Na tej samej linii produkowany jest także w 100% elektryczny Nissan LEAF. Nowy Qashqai jest pierwszym seryjnym modelem Nissana
w Europie zbudowanym na platformie CMF (Common Module Family) sojuszu Renault-Nissan.

O NOWYM NISSANIE QASHQAI

Głównymi atutami nowego Nissana Qashqai są zaawansowane technologie, stylistyka crossovera drugiej generacji i jeszcze lepsza dynamika.
Nowy Qashqai jest o 47 mm dłuższy oraz minimalnie niższy i szerszy od poprzednika, co podkreśla smukłość i elegancję intrygującej sylwetki przy zachowaniu stylu crossovera, kompaktowych wymiarów i podwyższonej pozycji za kierownicą. Wyraziste detale, takie jak
wyraźnie przetłoczona pokrywa silnika, dodają prestiżu, nie zmieniając charakterystycznej estetyki Nissana Qashqai.

Jak każdy Nissan, Qashqai wyposażony jest w liczne innowacyjne technologie. Model oferuje bogaty zestaw rozwiązań podnoszących jakość każdego aspektu jazdy. W skład pakietu Safety Shield, oferowanego w tym modelu, wchodzi autonomiczny system hamowania awaryjnego,
system monitorujący zachowanie kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych, a także kilka innych układów wspomagających kierowcę. Inteligentny asystent parkowania eliminuje trudności związane z manewrowaniem w ruchu miejskim. Nowy Qashqai został
zaprojektowany z wykorzystaniem technologii stosowanych w klasie premium, które mają być teraz dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Kolejne innowacje w nowym modelu dotyczą poszerzonej oferty jednostek napędowych, teraz jeszcze nowocześniejszych i oszczędniejszych. Wszystkie silniki wyposażone są w turbosprężarkę, co pozwoliło zmniejszyć ich pojemność skokową oraz ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2 (nawet do 99 g/km), przy zachowaniu znakomitych osiągów. Dalszą poprawę efektywności uzyskano poprzez znaczne obniżenie masy pojazdu - nawet o 40 kg w przypadku niektórych wersji - mimo bogatszego seryjnego wyposażenia.

Na większości rynków klienci wybierać będą najczęściej wersje z napędem na przednią oś, ale w ofercie znajdą się też odmiany z napędem ALL-MODE 4x4-i i sześciobiegową skrzynią manualną lub zupełnie nową przekładnią Xtronic. Atrakcyjne wnętrze to zasługa zarówno materiałów wysokiej jakości, jak i estetyki wykończenia.

Jednym z podstawowych atrybutów crossovera jest wszechstronność - dlatego inżynierowie Nissana opracowali innowacyjne rozwiązania ułatwiające życie użytkownikom modelu Qashqai. Bardziej przestronne są zarówno przedział pasażerski, jak i bagażnik z podłogą umożliwiającą zmianę jej konfiguracji. Wygospodarowano nawet specjalny schowek na tylną półkę zdemontowaną w celu przewiezienia większego bagażu.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA