JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Z bólem pojedzie w Poznaniu

Data publikacji: 2010-09-02

Paweł Bartoszewicz z Lubicza, jeden z najszybszych kierowców jeżdżących Hondą Civic, pojawi się na Torze Poznań, by walczyć o podium w Wyścigowym Pucharze Polski. Tego dnia na starcie staną też między innymi Ferrari F430 oraz Porsche 997 GT3.

W tak doborowym towarzystwie Paweł już dawno nie jeździł. Najczęściej kierowcę z Lubicza mogliśmy oglądać na toruńskich Mini-Maksach i na torze rallycrossowym podczas startów w Pucharze Metropolii. Do niedzielnych zawodów podchodzi więc z małą tremą.

- Nie czuje się na siłach - mówi kierowca Hondy. - Mam problemy z kręgosłupem, ale pojadę. Chcę zobaczyć, jak to jest. Oczywiście jest mały stresik, ale cóż - muszę zebrać siły i "wio koniku".

Pawła Bartoszewicza zobaczymy w wyścigach z cyklu WPP w klasie III. Na torze pojawi się z numerem 38., w towarzystwie równie szybkich i mocnych Hond Civic i CRX.

Przypomnijmy, że w Wyścigowym Pucharze Polski (WPP), mogą startować zawodnicy w autach wyposażonych w sprzęt z tzw. utraconą homologacją. Oznacza to niższe koszty budowy i wyposażenia "wyścigówki". Nieco mniej zawodnicy zapłacą również przy wpisowym.

Najbliższa piąta runda WPP zostanie rozegrana 4. i 5. września na Torze Poznań. Równolegle odbędą się zawody z cyklu WSMP (Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski), 5. runda KIA Cee'd Lotos Cup oraz 4. runda Endurance, czyli wyścigów długodystansowych (dawniej DSMP). Dodatkową atrakcją będą wyścigi samochodów historycznych i turystycznych niemieckiej organizacji HAIGO. Widzowie będą mieli okazje zobaczyć takie samochody jak: Ferrari F430, Saleen S7 SFR, Porsche 997 GT3, Renault Megane, Seata Leona Supercopa, Skodę Octavię czy czarną Hondę Civic kierowaną przez Pawła Bartoszewicza z Lubicza. Organizatorem zawodów jest Automobilklub Wielkopolski.

Dla większości zawodników weekendowe zmagania na poznańskim torze będą przedostatnią odsłoną walki o mistrzowskie tytuły. Potem kierowcom pozostanie już tylko runda na torze w czeskim Brnie.

W sobotę 4. września na początku odbędą się kwalifikacje (od godz. 9.30), a od godziny 14.30 - wyścigi. Natomiast w niedzielę 5. września kwalifikacje rozpoczną się od godz. 8.45, a początek wyścigów zaplanowano na g. 10.55 (potrwają do godz. 18).

Autor: Filip Markowski

Komentarz do artykułu

znajoma napisał(a) dnia: 2010-09-05

Co nas nie zabije to nas wzmocni/wierze w jego sukces pomimo wszystko/Powodzenia PAWEł

Fifi napisał(a) dnia: 2010-09-04

niestety tego ognia było za dużo i w piątek na treningach silnik nie wytrzymał

kibic napisał(a) dnia: 2010-09-02

Paweł ogień na tłoki i uśmiech szeroki. Powodzenia na starcie i do zobaczenia może w Poznaniu na padoku.

SZUKAJ W SERWISIE!
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA