JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Uliczne kryterium wśród kwiatów

Data publikacji: 2010-09-11

Kutno to miasto od lat słynące z plantacji niezwykłych róż. Mieszkańcy do tego stopnia pokochali te rośliny, że wyprawiają im huczne święto. W obchody od ubiegłego roku włączają się również rajdowcy.

Już w najbliższą niedzielę 12. września w tym mieście położonym niemal w samym geometrycznym środku Polski u zbiegu województw łódzkiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, odbędzie się II Rajd Róży. Będzie to czwarta runda mistrzostw okręgu bydgoskiego PZM w Konkursowych Jazdach Samochodowych.

JazdaMiejska Toruń Kutno BydgoszczZawody są bardzo widowiskowe, gdyż odbywają się na ulicach miasta. Rajd ma charakter kryterium ulicznego. Uczestnikom przyjdzie ścigać się między innymi na dwupasmowej jezdni.

Długość trasy wynosi około 65 kilometrów. Start pierwszej załogi z Placu Marszałka Piłsudskiego zaplanowano na godz. 11.00. Zawodnicy ruszać będą ze specjalnej rampy startowej. Ich poczynania na żywo skomentuje spiker sportowy. Rajdowcy na mecie przy ul. Narutowicza powinni zacząć meldować się od około 13.30. W międzyczasie uczestnicy zmagań będą mieli do pokonania siedem odcinków specjalnych przejeżdżanych dwukrotnie. Ponadto, w centrum miasta zapanowano SuperOES z szykanami z belek słomy.

Święto Róży będzie też miało nie lada artystyczną oprawę. Zwieńczeniem licznych występów scenicznych ma być koncert Budki Suflera, który rozpocznie się około g. 20.30. Nie zabraknie też tradycyjnej Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych. Odbędzie się ona już po raz dwudziesty szósty.

Bliższe informacje na temat rajdu znajdują się na stronach www.rajdrozy.com.pl i www.automobilklubtorunski.pl.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA