JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Nowy sezon, nowe plany

Data publikacji: 2010-01-16

Rajdowy sezon 2010 to nowe plany i cele. Podpytaliśmy kilku zawodników z regionu o ich założenia na ten rok. Jedni wymieniają tylnonapędowe "beemki" na rajdówki z napędem 4x4, inni tylko modyfikują swoje "stare" maszyny. Sezon zapowiada się ciekawie.

Niektórzy z naszych rozmówców planują starty jedynie w Mistrzostwach Okręgu Bydgoskiego (MOB), inni zaś chcą spróbować swoich sił np. w poznańskim Super Oesie, którego pierwsza runda odbyła się przed paroma dniami, 16 stycznia.

Swoje plany zdradził nam m.in Szymon Świątkowski, zawodnik Automobilklubu Toruńskiego, startujący Fiatem Cinquecento.
- Na ten sezon przewiduję zamontować nową skrzynię ABARTH, lżejsze koło zamachowe, kolektor 4-2-1 i, najważniejsze, "wystrojenie" silnika indywidualnym programem.

Łukasz Bajuk, który startuje zmodyfikowanym VW Polo, mówi, że chciałby pojechać jak najwięcej imprez zaliczanych do MOB.
- Jest to cykl o dość dużym prestiżu i o nie wygórowanych kosztach uczestnictwa.
Łukasz przyznaje też, że intensywnie myśli o poznańskich Super OS-ach. Pytany o modyfikacje, mówi z uśmiechem:
- Jedyna dopuszczalna rzecz, to chyba zmiana auta na nowsze i mocniejsze. Cały czas próbuje trafić coś w Lotto.

Kilka słów o planach Radosława Oryszczaka powiedział nam jego kolega i jednocześnie inny uczestnik wielu imprez samochodowych w regionie, Łukasz Hinz.
- Nie wiem jakie ma dokładnie plany, wiem tylko, że już nie może doczekać się startów. Radek chce startować swoim Peugeotem 106 we wszystkich rundach PPAiK.
Mateusz Siłakowski, który z małą pomocą rodziców sam sponsoruje swoje starty, ma bardzo ambitne plany na nowy sezon. Zawodnik chce przejechać wszystkie tegoroczne imprezy cykli AB Cup, Mini-Max oraz Mistrzostw Okręgu w KJS. Mateusz nadal będzie startował Fiatem Seicento 1,1 Sporting.

Rewolucja sprzętowa szykuje się z kolei u Bartosza Michalskiego. Zawodnik TKM-u w sezonie 2010 przesiada się z BMW E36 na Lancera Evo VIII lub Subaru Imprezę Gt Japan Spec. W najwyższej klasie zobaczyć go będzie można głównie w Samochodowych Mistrzostwach Torunia "Mini-Max" i w kilku rundach PPAiK.
- Zmieniamy auto na czteronapędowca, aby wprawić się trochę w samochody z napędem 4x4. To podobno większy fun.
Przy "beemce" pozostanie za to Marek Magrowski.
- Auto jest w trakcie przygotowań do sezonu - mówi zawodnik Automobilklubu Bydgoskiego. - Plany są ambitne, bo zakładają starty w pełnym cyklu czeskiego Rally Cup oraz w wybranych imprezach regionalnych.

Nadchodzący sezon zapowiada się więc ciekawie. Na pewno nie zabraknie debiutantów, a także, oczywiście, stałego grona wielbicieli motoryzacji i adrenaliny.

Autor: Eliza Specjał

Komentarz do artykułu

Galczes napisał(a) dnia: 2010-01-25

ciekawe jak do sezonu przygotuje swoją Polusię Pani Reporter

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska