JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Sportowiec Torunia 2010 Adrian Miedziński KST Unibax

Toruń miastem... motosportu!

Data publikacji: 2011-01-27

Plebiscyt na Sportowca Torunia 2010 rozstrzygnięty! Czołówkę klasyfikacji opanowali zawodnicy rywalizujący na kołach.

W pierwszej czwórce plebiscytu "Nowości" oraz toruńskiego Wydziału Sportu i Turystyki uplasowało się aż trzech motosportowców! W gronie pięćdziesięciu nominowanych w sumie było ich też niemało, bo pięciu. Dodatkowo, piątą lokatę w głosowaniu zajął fachowiec od speedrowera.

Na szczyt powrócili żużlowcy. Dwa pierwsze miejsca przypadły zawodnikom KST Unibax. Tytuł Sportowca Torunia przez najbliższe dwanaście miesięcy będzie dzierżył Adrian Miedziński. Zdaniem ekspertów wygrał on w pełni zasłużenie. Przypomnijmy, popularny "Miedziak" to m.in. czwarty zawodnik ubiegłorocznych indywidualnych mistrzostw Polski i przede wszystkim aktualny drużynowy mistrz świata. To ostatnie osiągnięcie niedawno zostało docenione również w bardzo prestiżowym plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP na Najlepszych Sportowców Polski Roku 2010. Miedziński, Gollob i ich koledzy z żużlowej reprezentacji kraju zostali uznani "Drużyną Roku".

W liczbie zebranych głosów swojemu młodszemu koledze nieznacznie ustąpił Wiesław Jaguś. Choć miniony rok z pewnością nie należał do najbardziej udanych w karierze "Jagody", to jednak wierni kibice na ostatni sezon startów Małego Wojownika spojrzeli niewątpliwie przez pryzmat jego wcześniejszych dokonań i wierności barwom macierzystego klubu. Do najistotniejszych osiągnięć byłego już kapitana Unibaksu w sezonie 2010 zaliczyć należy z pewnością mistrzostwo Polski par klubowych i brązowy medal drużynowych mistrzostw kraju.

Trzecią lokatę w plebiscycie na Sportowca Torunia zajęła reprezentantka bokserskiej sekcji Pomorzanina, Aneta Rygielska. Na bardzo wysokim czwartym miejscu uplasował się Hubert Ptaszek. Ubiegłoroczny kartingowy drugi wicemistrz Polski uzyskał najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów w głosowaniu sms-owym (głosowano także za pośrednictwem kuponów drukowanych w "Nowościach"). Zawodnik Karo BHZ Racing Teamu przez pewien czas prowadził nawet w klasyfikacji ogólnej plebiscytu. Rywale, którzy ostatecznie zajęli miejsca 1-3., na finiszu głosowania zgromadzili jednak odrobinę większą liczbę punktów. W trakcie Balu Sportowca w Centrum Targowym "Park" Hubert Ptaszek zdradził dziennikarzom swoje sportowe plany na właśnie rozpoczynający się, nowy sezon. Nastolatek nie zamierza rezygnować z kartingowej rywalizacji, jednak w najbliższym czasie chce szczególnie skoncentrować się na rajdach samochodowych. Utalentowany torunian pierwsze szlify w tej dyscyplinie motosportu przeszedł już pod koniec minionego roku.

Na piątej pozycji znalazł się kolejny sportowiec ścigający się na torach. Mowa o Marcinie Paradzińskim z TSŻ Pekum. Dyscyplina, którą on uprawia to tzw. speedrower, czyli krótko mówiąc (a w zasadzie pisząc): rowerowa odmiana speedwaya. W głosowaniu sporo punktów zebrał też trzeci z zawodników rywalizujący w klasycznej odmianie żużla, Emil Pulczyński. Zdolny junior Unibaksu był ostatecznie osiemnasty. Nieco mniej głosów od niego oddano na Tomasza Wysockiego, motocrossowego mistrza Polski w kategorii MX2 Junior, reprezentującego barwy toruńskiego klubu Motosport Castrol Team.

Na scenie w trakcie balu pojawił się jeszcze jeden wybitny motosportowiec. W charakterze gościa specjalnego w imprezie uczestniczył sam Tomasz Gollob. Indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu wręczał nagrodę za tytuł Juniora Roku. Czempion w trakcie dekoracji stanął naprzeciwko zdecydowanie większego od siebie zawodnika. Mowa tu oczywiście o wzroście, a nie, przynajmniej póki co, o poziomie sportowym. Liderowi gorzowskiej Stali przyszło uhonorować mierzącego aż 214 centymetrów Przemysława Karnowskiego z juniorskiej drużyny wicemistrzów świata. Gollob jest od niego niższy "zaledwie" o około 35 centymetrów.

Kolejny plebiscyt na Sportowca Torunia ruszy za około dziesięć miesięcy. Sądząc po potencjale tutejszych mistrzów kierownicy, należy przypuszczać, że także w nim motosportowcy i specjaliści od speedrowera odegrają naprawdę znaczące role.

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Urząd Miasta Torunia Sportowiec Torunia 2010 Adrian Miedziński KST Unibax - 1 Sportowiec Torunia 2010 Adrian Miedziński KST Unibax - 2 Sportowiec Torunia 2010 Adrian Miedziński KST Unibax - 3 Sportowiec Torunia 2010 Adrian Miedziński KST Unibax - 4

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
aktualnosci AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA