JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Ben Collins, czyli popularny Stig z programu Top Gear, testował szybkie auta na torze Poznań.

Stig pracuje dla "Automaniaka"

Data publikacji: 2012-03-19

W tym sezonie do grona prowadzących "Automaniaka" dołączył Ben Collins, znany widzom jako Stig z programu Top Gear. Wraz z Jarosławem Maznasem, Rafałem Jemielitą i Patrykiem Mikiciukiem, to właśnie on na Torze "Poznań" ujarzmiał najpotężniejsze samochody.

- Tor "Poznań" jest szybki i pozwala na bezpieczną jazdę w poślizgu. Bezpieczny i dobry tor rozpoznaje się właśnie po tym, że nawet w razie utraty przyczepności nic tobie nie grozi. I to pomimo dużych prędkości, które można rozwijać. Szkoda, że jest w Polsce tylko jedno takie miejsce - uważa Ben Collins. - Mam nadzieję, że już wkrótce tutaj wrócimy z kolejnymi nagraniami - jedyny tor w Polsce, tor w Poznaniu przypadł mi do gustu.

Z kolei Patryk Mikiciuk ujmuje to w ten sposób: Nie wyobrażam sobie, by móc profesjonalnie z pomiarem czasu testować niemal 600-konne auta w innym miejscu niż na Torze "Poznań" - na koniec serii zdradzimy wyniki tych pomiarów i okaże się, czy któreś z seryjnych aut pobiło dotychczasowe rekordy Toru "Poznań".

- Znam wiele osób, które potrafią świetnie jeździć samochodem, ale to co robi Ben, czyli kierowca który wygrał Le Mans, przerasta moje wyobrażenie o tym, co z autem można zrobić. Ten facet jest kaskaderem w większości zdjęć pościgowych w ostatnich filmach o Jamesie Bondzie. Benowi można wskazać palcem miejsce na torze, w którym ma się znaleźć tylne koło samochodu w drifcie i jemu udaje się to za pierwszym razem - dodaje Rafał Jemielita.

A Jarosław Maznas podkreśla: - To właśnie niesamowita powtarzalność i perfekcyjność w jeździe Bena pozwoli na wyłonienie najszybszego auta na Torze.

Minus 20 stopni Celsjusza. Taka temperatura towarzyszyła ekipie "Automaniaka" podczas pierwszej sesji zdjęciowej do nowej serii tego programu. Zatem zimowa aura na Torze "Poznań" naturalnie sprzyjała testom czteronapędówek: Volvo V60 Polestar, Mercedes E500 4matic, ale także przednionapędowemu Seat Cupra R i tylnonapędowemu najnowszemu Porsche 911 w wersji S, które dysponuje mocą 400 KM. Jednak największym zainteresowaniem kierowcy znanego do niedawna wyłącznie pod pseudonimem Stig, cieszyło się Infiniti G37S Coupe. Ten japoński samochód okazał się być idealnie wyważonym do driftu.

A w pierwszych odcinkach "Automaniaka" będzie można zobaczyć takie auta jak nowy Chevrolet Camaro, Mercedes SLS AMG, Lotus Evora, Jaguar XKR-S, Lexus IS-F, czy nawet nowe Suzuki Swift Sport. Mimo srogich temperatur,
pogoda bywała na tyle "łaskawa", że tor był suchy i pozwalał na bezpieczną i szybką jazdę.

Testy Bena Collinsa (Stiga), można oglądać na antenie TVN Turbo w programie "Automaniak" co tydzień od 18 marca o godzinie 11.00.

Źródło: AK Wielkopolski.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA