JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Na Off-Road Show zaprezentują się samochody 4x4, quady, motocykle oraz terenowe oldtimery.

Targi w piasku i błocie

Data publikacji: 2012-11-14

W najbliższy weekend, 17-18 listopada, startują pierwsze Targi Pojazdów 4x4 OffRoad Show Poland 2012. Przez dwa dni na miłośników jazdy w terenie czekać będą najnowsze samochody z napędem na cztery koła, quady oraz terenowe oldtimery.

Na OffRoad Show Poland 2012 nie zabraknie też innych motoryzacyjnych atrakcji. Zaprezentowane zostaną m.in. auta Mercedes-Benz nowej klasy G i GLK, unikatowy w skali całego kraju egzemplarz Mitsubishi Pajero Sport oraz pojazdy znanych polskich rajdowców - Grzegorza Barana i Klaudii Podkalickiej, których również będzie można spotkać na targach. Dla fanów rajdów OffRoad Show Poland jest wyjątkową okazją, żeby obejrzeć filmy i zdjęcia z największego w Europie rajdu terenowego Drezno-Wrocław, a także poczuć prawdziwy zastrzyk adrenaliny dzięki firmie Autotraper, która przygotuje na hali Mobilny Tor Off-Road.

- Jak na premierę przystało, pierwsze targi OffRoad Show Poland nie mogą obyć się bez pozytywnych, motoryzacyjnych emocji. W jednym miejscu i czasie zwiedzający będą więc mogli zobaczyć najnowsze modele pojazdów z napędem na cztery koła, poczuć smak wyścigowych wrażeń oglądając auta znanych rajdowców, a nawet z nutką nostalgii popatrzeć na terenowe oldtimery. Zapraszamy wszystkich użytkowników samochodów 4x4 i fanów jazdy terenowej już w najbliższy weekend do MT Polska - mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora OffRoad Show Poland.

"Terenowa" oferta

Podczas pierwszej edycji OffRoad Show Poland w Centrum MT Polska swoje produkty i usługi zaprezentują m.in. producenci samochodów z napędem na cztery koła, firmy oponiarskie, producenci części i akcesoriów oraz warsztaty i sklepy specjalistyczne. Nie zabraknie też firm organizujących szkolenia i wyprawy terenowe, a także klubów miłośników terenówek. Co więcej w sąsiadującej hali zorganizowane zostaną Targi Rodzinne. Fani motoryzacji, którzy przyjdą do MT Polska z rodzinami będą mogli zapoznać się też z najnowszą ofertą produktów i usług dla najmłodszych, a także spędzić czas z dziećmi na wspólnej zabawie.

Motoryzacyjne atrakcje

Obok szerokiej oferty przygotowanej z myślą o użytkownikach aut 4x4 na targach czekać będzie wiele atrakcji. Wśród najnowszych pojazdów z napędem na cztery koła zwiedzający będą mogli obejrzeć jedyny w Polsce egzemplarz Mitsubishi Pajero Sport, który w 2013 roku tylko w naszym kraju będzie sprzedawany z silnikiem diesla o pojemności 2,5 l. Z kolei na stoisku Mercedes-Benz pojawi się nowa klasa G i GLK. Przez dwa dni imprezy będzie można poznać prawdziwy smak rajdów. Na targach zaprezentowany zostanie ciężarowy MAN TG 4x4, którym znany polski kierowca i pilot rajdowy, Grzegorz Baran, wystartuje w tegorocznym Rajdzie Dakar oraz terenowy Mitsubishi Pajero należący do najszybszej kobiety w Kia Picanto Cup i 46. Rajdzie Barbórki - Klaudii Podkalickiej. Po raz pierwszy na targach w Polsce wystawi się największy w Europie rajd terenowy Drezno-Wrocław. Tutaj będzie można zasięgnąć informacji na temat imprezy, która organizowana jest cyklicznie od ponad 17 lat, obejrzeć filmy i zdjęcia z wydarzenia, a także zobaczyć auta uczestników rajdu. Dzięki Mobilnemu Torowi Off-Road, który przygotuje firma Autotraper odbędzie się terenowe show. Podczas targów różne samochody będą wspinać się po tej stalowej konstrukcji. Kąt nachylenia podjazdu na torze wynosi 41 stopni, co odpowiada skali ok. 80% nachylenia w warunkach drogowych. Ponadto dla miłośników jazdy terenowej zdalnie sterowanymi autami utworzony zostanie offroadowy minitor.

Gdzie i kiedy?

Targi OffRoad Show Poland można zwiedzać w sobotę, 17 listopada, w godzinach 10.00 - 18.00 oraz w niedzielę, 18 listopada, od 10.00 do 17.00. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Obiekt położony jest w odległości 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Przy centrum znajduje się 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. W sąsiedztwie natomiast kursuje 11 linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego - pociągi Kolei Mazowieckich.

Więcej informacji na temat targów oraz cennik biletów znajduje się na www.offroadpoland.pl. 

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA