JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Toyota Camry, po 14 latach nieobecności na Starym Kontynencie, powraca do Europy, aby wzmocnić obecn

Toyota Camry powraca do Europy

Data publikacji: 2018-06-21

Toyota Camry, po 14 latach nieobecności na Starym Kontynencie, powraca do Europy, aby wzmocnić obecność Toyoty na rynku sedanów segmentu D/E.

Nowa Toyota Camry to 8. generacja tego modelu, który zadebiutował w 1982 roku i w ciągu 36 lat obecności na rynku zdobył wiele nagród i wyróżnień. Camry jest dostępna w ponad 100 krajach, a jej dotychczasowa łączna sprzedaż przekroczyła 19 milionów egzemplarzy. Co roku salony Toyoty opuszcza ponad 700 000 egzemplarzy, co zapewnia Camry pozycję najpopularniejszego sedana segmentów D/E na świecie.

Nowa Camry jest dostępna z napędem hybrydowym, a jej debiut zwiększy gamę hybryd Toyoty w Europie do 8 modeli. Nowy napęd hybrydowy z silnikiem benzynowym 2,5 l łączy niskie zużycie paliwa, niewielką emisję spalin i cichą pracę z większą mocą i dynamiką.

Nowa Toyota Camry została zbudowana na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture). Globalna architektura Toyoty łączy cechy istotne dla entuzjastów motoryzacji – dynamikę, przyjemność z jazdy i budzący emocje design, z wysoką jakością konstrukcji i wykończenia, sztywnym nadwoziem, innowacyjną, przyjazną dla użytkownika technologią oraz przestronnym wnętrzem.

Nowa Camry realizuje najważniejsze wartości, które stały się podstawą jej ogromnej popularności na świecie – legendarną jakość, trwałość i niezawodność, ciszę we wnętrzu, wysoką kulturę jazdy, a także elegancki styl nadwozia i wnętrza oraz komfort i przestronność kabiny – zarówno z przodu, jaki i na tylnej kanapie. O sukcesie nowego modelu decydują także zaawansowane napędy zapewniające dynamikę i przyjemność z jazdy.

Nowa Toyota Camry Hybrid trafi do salonów w Polsce, podobnie jak w całej Europie Zachodniej, w pierwszym kwartale 2019 roku.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA