JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Podczas święta pomogą małej Zosi

Data publikacji: 2019-11-10

Trwa ostatnia tegoroczna runda Ogólnopolskiej Ligi Driftingowej "Dift Trophy" w trakcie której prowadzona jest zbiórka funduszy na rzecz czteroletniej dziewczynki dotkniętej okrutną chrobą.

Czwarta, ostatnia tegoroczna odsłona najmłodszej polskiej serii driftingowej odbywa się w toruńskim MotoParku. Jutro, czyli w poniedziałek 11. listopada, odbędzie się jej ostatni akord, czyli główna część zawodów. Tym razem rywalizacja to jednak nie wszystko.
- W trakcie tej rundy chcemy pomóc "milczącemu aniołowi", czteroletniej Zosi Kryszewskiej spod Torunia cierpiącej na Zespół Retta, czyli bardzo poważną, nieuleczalną, uwarunkowaną genetycznie chorobę neurologiczną - mówi Tomasz Niejadlik, dyrektor cyklu. - Dotyka ona wyłącznie dziewczynki. Nazywane są one "milczącymi aniołami", ponieważ nie mówią i kontaktują się z otoczeniem tylko za pomocą wzroku. Zosia ma 4 lata i waży zaledwie 10 kilogramów. Nie chodzi ani nie mówi. Ma hipotonie mięśniową. Jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, gastroenterologa, poradni rehabilitacyjnej oraz logopedycznej. Zahamowanie lub przynajmniej spowolnienie rozwoju tej okrutnej choroby wymaga ogromnego zaangażowania wielu ludzi z najbliższymi dziewczynki na czele. Niestety, wymaga też sporego nakładu środków finansowych. W marcu byłem zaangażowany w prace przy 8. Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbyły się w Toruniu. W ramach tego wydarzenia pomogliśmy rodzicom i dziadkowi Zosi w przygotowaniu akcji, która przyniosła spory, wymierny skutek. Lekkoatleci z całego świata i ich kibice okazali się szczodrzy. Czy drifterzy i ich fani okażą się równie hojni? Bardzo na to liczymy!
W trakcie obu dni tej rundy Drift Trophy, która odbywa się w toruńskim MotoParku 10-11. listopada, prowadzona jest oficjalna kwesta na rzecz dziewczynki. Osoby nie mogące pojawić się na zawodach, a które również zechcą pomóc, także będą miały na to szansę, wpłacając środki na konto Fundacja Złotowianka, która odpowiada za zbieranie funduszy na rzecz Zosi i która to formalnie realizuje zbiórkę w trakcie zawodów Drift Trophy.

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA