JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Zlot Mercedesa

Wielki zlot Gwiazd w Grodzie Kopernika

Data publikacji: 2024-05-17

Już w niedzielę 19 maja odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym tegorocznym spotkaniem fanów marki na świecie.

500 Mercedesów pojawiło się na największym trzydniowym zlocie w Toruniu w 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że teraz będzie ich jeszcze więcej i to w ramach jednodniowego spotkania! Mają pojawić się też miłośnicy marki z innych krajów.

  • Zainteresowanie tegorocznym spotkaniem jest naprawdę wielkie – mówi Tomasz Niejadlik, dyrektor wydarzenia. - Widzimy to choćby po mediach społecznościowych, ogromnej ilości kierowanych do nas różnymi kanałami zapytań, licznymi telefonami, deklaracjami ze strony wielu zorganizowanych grup. Stąd spodziewamy się, że dotychczasowy rekord frekwencji z 2012 roku zostanie pobity i na imprezie może pojawić się ponad pół tysiąca aut z różnych okresów produkcji.

Wydarzenie ma charakter otwarty, udział w nim z wyjątkiem zorganizowanych grup nie wymaga wcześniejszej rejestracji i można wziąć w nim udział praktycznie każdym modelem Mercedesa. Czy to więc impreza zupełnie dla każdego? Niezupełnie, bo organizatorzy oczekują od uczestników minimum dobrego stanu wizualnego i technicznego aut. Samochody zaniedbane, uszkodzone, z zauważalnymi brakami blacharsko-lakierniczymi bądź innymi istotnymi defektami nie będą wpuszczane na teren obiektu przez osoby odpowiedzialne za weryfikację pojazdów.

  • Mercedes to prestiż, to wysokie standardy i my zamierzamy to podtrzymywać – podkreśla Tomasz Niejadlik. - Chcemy imprezy powszechnej, na której będzie mogła spotykać się wielka rodzina fanów marki, ależ wysoki poziom dotyczący jakości aut po prostu musi zostać utrzymany. Dotychczas nie mieliśmy z tym większego problemu, gdyż na nasze zloty generalnie przyjeżdżają naprawdę bardzo estetyczne, zadbane i znakomicie utrzymane auta, nawet egzemplarze stosunkowo popularnych modeli.

W centralnej części placu zostanie wytyczona Strefa Oldtimer dla aut 35-letnich i starszych. Już wiadomo, że wśród co najmniej kilkudziesięciu legend pojawią się w niej egzemplarze z takich typoszeregów jak chociażby: W108, W110, W111, W121 (w tym perfekcyjnie odrestaurowany 190 SL) czy W136. Prawdopodobnie pojawią się też perły z okresu międzywojennego. Dla reprezentacji stowarzyszeń i innych grup przygotowana zostanie Strefa Klubowa. Przed główną sceną znajdzie się specjalna strefa do prezentacji wybranych „gwiazd”. Najbardziej wyjątkowe Mercedesy zostaną nagrodzone tytułami i trofeami Auto Zlotu w aż kilku kategoriach. Nie zabraknie też szerokiej strefy gastronomicznej i rodzinnej z atrakcjami także dla najmłodszych.

Organizatorzy zaplanowali wiele zlotowych konkurencji dla uczestników i publiczności. Część ma charakter rekreacyjno-ruchowy i ma sprzyjać dobrej zabawie oraz powszechnej integracji. Będzie też konkrus z wiedzy na temat marki Mercedes-Benz.

Bardzo dużo będzie działo się również na przylegającym do głównego placu torze samochodowym. Tam zaplanowano m.in. konkurencje sprawnościowe dla kierowców, widowiskowe pokazy driftingu w profesjonalnie przystosowanych do tego sportu Mercedesach, bloki drift taxi, w trakcie których publiczność będzie mogła wziąć udział w tego typu przejazdach u boku zawodników, a także charytatywne przejazdy nowymi modelami AMG, zapewnionymi przez dealera marki Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG - Auto Partner GARCAREK. Dealer marki w ten sposób będzie wspierał Fundację FUN and DRIVE, która podczas zlotu po raz kolejny będzie zbierała środki na zakup i wyposażenie specjalistycznych karetek neonatologicznych do ratowania życia i zdrowia wcześniaków oraz noworodków.

Więcej na temat zlotu na fanpage'u stowarzyszenia Mercedes Toruń Club oraz w oficjalnym WYDARZENIU na FB.

Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz w Toruniu 2024 wspierają: Auto Partner GARCAREK - oficjalny salon i serwis marki Mercedes-Benz, Pirelli, ODF, Taurus Ochrona, DbamOAuto.pl, Świat Reklamy, Auto Moto Celmer & Polańska, Moto Gurek, WOK Kruszwica - Kuchnia Orientalna, AWIX Racing Arena, Retro Sklep, Fundacja FUN and Drive, Fundacja Jumper, FT Skaut, Oczyszczanie Strumieniowo-Ścierne Kacper Juskowiak, Czarnecki Racing School, Popowski Event, MotoPark Toruń, OSP Gronowo, Auto Moto Show Toruń, AutoMania, Motorsport Trophy. Patronaty medialne: JazdaMiejska.pl, SieScigam.pl.  

Fot. Łukasz Pilarski

Autor: Mercedes Toruń Club

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA