JazdaMiejska.pl | moto magazyn
AK Wielkopolski przygotuje specjalne stoiska dla fanów sportów samochodowych i motocyklowych.

Wyścigowe miasteczko na Motor Show 2012

Data publikacji: 2012-04-04

Do kolejnych atrakcji tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Poznaniu dołącza Wyścigowe Miasteczko przygotowane przez Automobilklub Wielkopolski. W Pawilonie 4 pojawi się alejka spacerowa wzorowana na kształcie toru "Poznań".

Poczyniono starania, aby w sposób najbardziej zbliżony do rzeczywistości, pokazać pracę sędziów wirażowych na ich stanowisku. Kierując się podobnym przesłaniem zorganizowane będą dwa specjalne stoiska - boksy wyścigowe dla samochodów i motocykli. Najmłodsi będą mogli z kolei zobaczyć małe gokarty.

Szczególną uwagę warto też zwrócić na prezentację dwóch wyróżniających się form organizacyjnych, które już cieszą się uznaniem. Chodzi tutaj o Speed Day - motocyklowe zajęcia na Torze "Poznań" oraz samochodowe zajęcia pod nazwą Tor "Poznań" Track Day. Udział w nich można śmiało określić jako szansę na przeżycie własnych sportowych emocji!

- Ale nie tylko - uzupełnia Jacek Molik z AW. - Do tych sportowych przeżyć doprowadzamy krok po kroku. To, co proponujemy i realizujemy na Torze "Poznań" w zakresie motocykli i samochodów oraz w trakcie imprez motoryzacyjnych sportu popularnego i turystyki, to dzielenie się ogromnym doświadczeniem z tymi, którzy chcą je również mieć. A taka właśnie edukacja najlepiej sprzyja krzewieniu kultury motoryzacyjnej, mając również wpływ na polepszanie się bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Polska niestety nadal przoduje w europejskich statystykach dotyczących wypadków komunikacyjnych. Zatem tym bardziej warto osobiście docierać do wszystkich elementów, które składają się na ruch drogowy i na nasze w nim bezpieczeństwo. A tegoroczny Motor Show jest do tego znakomitą okazją, szczególnie odwiedzając przygotowaną przez Automobilklub Wielkopolski prezentację tej części jego potencjału, która wpisuje się w motoryzacyjny dialog społeczny.

Źródło: inf.prasowa Automobilklub Wielkopolski

Autor: Jazda Miejska

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA