JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Turystycznie po Grudziądzu

Data publikacji: 2010-09-09

Próby samochodowe, zwiedzanie muzeum, a nawet rzuty lotkami i strzelanie z karabinka kbks. To wszystko czeka uczestników najbliższej imprezy organizowanej przez Automobilklub Toruński.

Podczas rajdów turystycznych trudno się nudzić. Uczestnicy tego typu zawodów muszą w ich trakcie wykazywać się nie tylko kunsztem w prowadzeniu pojazdów. Do prób sprawnościowych dla kierowców z reguły dochodzą konkurencje sportowo-rekreacyjne, testy z zakresu turystyki, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i techniki motoryzacyjnej. Przy okazji sportowej rywalizacji można zwiedzić unikalne z krajoznawczego punktu widzenia miejsca i obiekty.

Rajd grudziądzki Jazda MiejskaNie inaczej będzie w najbliższą sobotę 11. września podczas XI Grudziądzkiego Rajdu Turystycznego. Zawodnicy rywalizować będą o Puchar Komendanta 1. Ośrodka Szkolenia Kierowców w Grudziądzu. Będzie to czwarta runda Turystycznych Motorowych Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w sezonie 2010.
- Celem tej imprezy jest m.in. krzewienie zorganizowanych form turystyki kwalifikowanej - stwierdza Edward Gruszecki, dyrektor rajdu. - Ponadto rajd służy poznaniu historii i walorów turystycznych regionu. Bardzo ważne jest też doskonalenie umiejętności prowadzenia pojazdów, szerzenie kultury motoryzacyjnej oraz zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W TMMO mogą wziąć udział wszyscy zmotoryzowani, dysponujący sprawnym, dopuszczonym do ruchu drogowego samochodem bądź motocyklem. Uczestnikami są kierowca i pilot (w przypadku motocykli sam kierowca). Pozostali pasażerowie są traktowani jako osoby towarzyszące.

Impreza jest ogólnodostępna nie tylko pod kątem wymagań technicznych, ale i finansowym. Koszt uczestnictwa dla załogi zrzeszonej w klubie PZM wynosi zaledwie 30 złotych (decydują aktualne legitymacje członkowskie). W przypadku załóg nie zrzeszonych - 50 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku (10.09) w godz. 10.00-14.00 w grudziądzkiej delegaturze Automobilklubu Toruńskiego przy ul. Kościuszki 9 oraz w biurze rajdu w dniu imprezy (11.09) do godz. 09.00. Start pierwszej załogi z placu manewrowego 1. Ośrodka Szkolenia Kierowców przy ul. Bema zaplanowano na godzinę 10.00.

Rajdowcy-turyści wyjadą także poza granice Grudziądza, a nawet powiatu grudziądzkiego. Zmagać się będą m.in. w Dolnej Grupie. Zwiedzą też fragment Borów Tucholskich. W ośrodku wypoczynkowym w Radodzierzy, po pokonaniu około 60-kilometrowej trasy, zameldują się po godz. 14. Zakończenie całej imprezy zaplanowano w tym miejscu około godz. 17.

Bliższych informacji można zasięgnąć dzwoniąc pod numer: 605 245 641.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA