JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Z kościoła prosto na tor

Z kościoła prosto na tor

Data publikacji: 2018-02-22

W najbliższą niedzielę, 25. lutego, w kościele na toruńskich Bielawach odbędzie się coroczne nabożeństwo w intencji całego motorsportowego środowiska. Tuż po mszy kierowcy przeniosą się na tradycyjny przedsezonowy trening do miejscowego MotoParku.

Nabożeństwo o pomyślność dla zawodników, sędziów, organizatorów i wszystkich innych osób związanych ze sportami motorowymi odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy już po raz ósmy. Msza rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie jej przewodniczył kapelan kujawsko-pomorskich motosportowców - ksiądz Zbigniew Łukasik. Z racji na porządek organizacyjny i komunikacyjny dla osób ze środowiska motorowego przyjazd pod kościół wskazany jest przyjazd do g. 9.45.

W trakcie mszy odbędzie się m.in. święcenie kasków i innych akcesoriów służących bezpieczeństwu zawodników, a tuż po niej święcenie pojazdów. Wszystkie kluby i zespoły zainteresowane oficjalnym udziałem w nabożeństwie proszone są o przesłanie informacji o tym zamiarze na adres kontakt@mercedestorunclub.pl. Zgłoszenia można dokonać także w niedzielę na miejscu do godz. 9.40.

Tuż po święceniu pojazdów kolumna maszyn przejedzie z ulicy Szczecińskiej na teren MotoParku Toruń. Około godz. 11.30 rozpocznie się kolejny oficjalny przedsezonowy trening dla wszystkich chętnych. Potrwa on mniej więcej do godz. 15.00. W przejazdach może wziąć udział praktycznie każdy właściciel lub użytkownik samochodu, bez względu na to, czy jest to auto profesjonalnie przystosowane do sportu, czy też typowo seryjny pojazd. Warunkiem udziału jest podpisanie stosowanego oświadczenia o uczestnictwie w treningu na własne ryzyko oraz uiszczenie opłaty w wysokości 50zł lub 100 zł (drifterzy) na poczet wynajmu toru i sprzątania obiektu. Dla kierowców i pasażerów biorących udział w przejazdach po torze, wskazane jest posiadanie kasków. Nie jest to jednak warunek konieczny.

Więcej szczegółów można uzyskać dzwoniąc na numer 605 58 57 51.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA