JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Od kiwetnia wszystkie autobusy i tramwaje wyposażone będą w pasy bezpieczeństwa.

Zapnij pasy w... autobusie

Data publikacji: 2012-04-01

Od jutra pasażerowie komunikacji miejskiej będą mieli obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy autobusem. Wymóg dotyczyć będzie również użytkowników tramwajów i podmiejskich autokarów.

Decyzję o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej podjęło Ministerstwo Transportu i Lotnictwa. Przewoźnicy mają czas do 15 kwietnia, aby wyposażyć wszystkie swoje pojazdy w odpowiednie pasy zabezpieczające podróżnych przed wypadnięciem w czasie gwałtownego hamowania, czy częstemu kołysaniu się i pochylaniu ku drugiemu pasażerowi na zakrętach. Mieszkańcy miast często skarżyli się bowiem na niedogonne warunki podróżowania oraz niski komfort jazdy spowodowany pośpiechem kierującego i licznymi korkami oraz dziurami w jezdniach.

Z obowiązku zapinania pasów zwolnione będą panie z widoczną ciążą oraz osoby posiadające odpowiednie zaświadczenie wystawione przez lekarza. Dla nich w autobusie czy tramwaju będzie wydzielona specjalna przestrzeń otoczona aluminiowymi kratami z tabliczką "Strefa Niebezpieczna".

Dodatkowo Ministerstwo uchwaliło, że autobusy nocne będą posiadały przy wejściu alokmaty oraz fotoradary, których zadaniem będzie kontrola prędkości pasażerów przemieszczających się w autobusie w czasie jazdy. Maksymalną prędkość ruchu ustalono na 5 km/h. Jeśli pasażer będzie biegał lub szedł szybciej, otrzyma fotkę i mandat.

Wszystkie te decyzje mają na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących i zapewnienie im odpowiedniego komfortu jazdy. Koszty przystosowania autobusów i tramwajów w pasy bezpieczeństwa pokryją urzędy miast i gmin. Ceny biletów nie powinny zdrożeć.

 

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

Sprinter napisał(a) dnia: 2012-04-03

Hehehe :D
Prima Aprilis i media dają czadu :D

Rekin napisał(a) dnia: 2012-04-01

A jak ktoś szybko nie skasuje biletu i nie zdąży zapiąć pasów to dostanie mandat za jazdę bez pasów :D

karol napisał(a) dnia: 2012-04-01

Fajny żart na prima aprilis

:) napisał(a) dnia: 2012-04-01

hahahahahahaha PRIMA APRILIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fifi napisał(a) dnia: 2012-04-01

jak to dobrze że nie jeżdże autobusami :D

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA