JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek

Nowe SUVy Mercedesa

Data publikacji: 2015-09-22

W polskich salonach można już zamawiać najnowsze modele Mercedesa, łączące luksus i spore zdolności terenowe - GLC, GLE Coupe i GLE. Auta zastępują odchodzącą Klasę ML i GLK.

12. września w polskich salonach odbyła się oficjalna premiera najnowszych SUVów Mercedesa - modeli GLC, GLE Coupe i GLE. My w tym dniu odwiedziliśmy jeden z największych salonów niemieckiej marki, J. i A. Garcarek w Wielkopolsce. Już od porannych godzin zaproszonych gości witała cała gama "gwiazd", z topową odmianą AMG na czele. Podziwiać i testować można było każdą nowość, z pomocą tabletu konfigurować swój wymarzony model, a na koniec posilić się znakomitymi przekąskami. Kilkugodzinna wizyta w salonie mogła bowiem spowodować nagłą potrzebę uzupełnienia energii. Atrakcji w tym dniu nie brakowało, a organizatorzy wydarzenia zadbali również o najmłodszych. Ci, za sterami elektrycznych Mercedesów z rodziny AMG, mogli poszaleć na specjalnym mini-torze. Efektowne slajdy gwarantowały modele zdalnie sterowane SLS AMG i C Klasse DTM. Zabawie "z dzieciństwa" oddawali się także i dorośli, choć prowadzenie takiej maszyny nie było zbyt proste.  

Gwiazdą tego dnia były jednak niemal największe Mercedesy, perfekcyjnie dopasowane SUVy, łączące luksusowe wnętrze, komfortowe zawieszenie ze sporymi zdolnościami terenowymi. Kilka szczegółów poniżej.

Mercedes GLC

Druga generacja średniej klasy SUV-a Mercedes-Benz zmienia nazwę na GLC i robi wielki krok naprzód na wielu frontach: od strony technologicznej tradycyjnie dla marki wyróżnia się najwyższym standardem bezpieczeństwa, najnowocześniejszymi systemami wspomagającymi i niezrównaną wydajnością energetyczną.

Bazowa odmiana 220 d 4MATIC z wysokoprężnym silnikiem o mocy 170 KM, 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-TRONIC i stałym napędem na obie osie kosztuje 173 500 zł. Nieznacznie droższy jest benzynowy wariant 250 4MATIC, zasilany benzynową jednostką turbo o mocy 211 KM (175 000 zł). Dla jego nabywców przygotowano promocyjny pakiet wyposażenia, obejmujący system PARKTRONIC z aktywnym asystentem parkowania oraz inteligentne reflektory LED-owe w cenie 4899 zł - o 7408 zł taniej niż gdyby elementy te zamawiać osobno. 

W porównaniu z poprzednikiem Mercedes-Benz GLC reprezentuje znaczący postęp pod każdym względem. Model wyróżnia się wzorową dynamiką (Cd = 0,31), jego masa własna spadła o 80 kg, a zużycie paliwa - nawet o 19%. Zaprojektowana w duchu zmysłowej przejrzystości karoseria kryje przestronniejszą kabinę i większy bagażnik - przykładowo, szerokość wnętrza na wysokości bioder z przodu wzrosła o prawie 6 cm, z tyłu o około 3,5 cm, ilość miejsca na nogi z tyłu o blisko 6 cm, a objętość przestrzeni bagażowej w standardowym ustawieniu foteli z 470 do 550 l.

Wyposażenie GLC obejmuje program trybów jazdy DYNAMIC SELECT, zmieniający charakter pracy poszczególnych podzespołów samochodu - od komfortowego przez terenowy do sportowego, oraz zaawansowane systemy wspomagające, w tym układ antykolizyjny COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS oraz PRE-SAFE® Brake, który wykrywa przechodniów i pojazdy stacjonarne i może wyhamować samochód z prędkości 50 km/h. Na życzenie dostępne jest m.in. inteligentne oświetlenie LED-owe, rozpylacz zapachów z jonizatorem powietrza AIR BALANCE, wyświetlacz typu head-up czy pierwsze w klasie zawieszenie pneumatyczne AIR BODY CONTROL z funkcją obniżenia tylnej części auta w celu ułatwienia załadunku lub rozładunku.

Mercedes-Benz GLC będzie oferowany z kilkoma pakietami stylizacji nadwozia i wnętrza, w tym eleganckim EXCLUSIVE, sportowym AMG oraz uterenowionym OFF-ROAD. Ten ostatni wyróżnia się zwiększonym o 20 mm prześwitem oraz specjalnie wyprofilowanymi zderzakami, poprawiającymi własności terenowe pojazdu.

Mercedes GLE, GLE Coupe

Mercedes-Benz GLE  (typoszereg W 166) kontynuuje sukces trzech generacji ML-a – modelu, który w 1997 roku dał początek segmentowi SUV-om premium, a do dzisiaj znalazł ponad 1,6 mln nabywców.

Wraz z nową nazwą GLE zyskał jeszcze bardziej dynamiczne rysy, większe możliwości personalizacji karoserii i wnętrza, oszczędniejsze zespoły napędowe (średnio zużycie paliwa spadło o 17%), a także znane z Klasy S innowacyjne elementy wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Ponadto, po raz pierwszy model występuje jako hybryda plug-in – w wersji 500 e, która osiągi widlastej „ósemki” łączy z zapotrzebowaniem na benzynę samochodu miejskiego (średnio zaledwie 3,3 l/100 km).

Standardowe wyposażenie Klasy GLE obejmuje m.in. system COMAND z nawigacją i funkcją informowania o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym (wyposażenie standardowe tylko na rynku polskim!), asystenta bocznego wiatru Crosswind Assist oraz system antykolizyjny COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS. Seryjny układ dynamicznej kontroli prowadzenia DYNAMIC SELECT oferuje do sześciu trybów jazdy, w tym terenowy program OFFROAD. W połączeniu z opcjonalnym, pneumatycznym zawieszeniem AIRMATIC prześwit GLE można zwiększyć nawet do 285 mm, a jego głębokość brodzenia sięga 600 mm.

Na życzenie dostępne są też m.in. całkowicie LED-owe oświetlenie, aktywny tempomat z półautonomicznymi funkcjami jazdy w korku, automatyczne domykanie drzwi, najwyższej klasy nagłośnienie firmy Bang & Olufsen, system automatycznego parkowania Active Park Assist czy kamera 360°.

Mercedes-Benz GLE jest dostępny w ośmiu wersjach silnikowych – w tym m.in. z nowym, benzynowym motorem 3.0 V6 biturbo o mocy 333 KM (GLE 350) oraz w sportowych odmianach AMG. Najszybsza z nich, GLE 63 S, rozwija moc 585 KM i przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 4,2 s, a jej prędkość maksymalną na życzenie można podnieść do 280 km/h.

Wszystkie jednostki współpracują z 7- lub 9-biegową przekładnią automatyczną. Poza bazową, tylnonapędową odmianą GLE 250 d, wyróżniającą się najniższym w segmencie zużyciem paliwa (średnio 5,4 l/100 km w cyklu NEDC), każda wersja dysponuje inteligentnym, stałym napędem na obie 4MATIC.

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Michał Jasiński Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 1 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 2 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 3 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 4 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 5 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 6 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 7 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 8 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 9 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 10 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 11 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 12 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 13 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 14 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 15 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 16 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 17 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 18 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 19 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 20 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 21 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 22 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 23 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 24 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 25 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 26 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 27 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 28 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 29 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 30 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 31 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 32 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 33 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 34 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 35 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 36 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 37 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 38 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 39 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 40 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 41 Premiera Mercedesa GLC, GLC Coupe i GLE w salonie Garcarek - 42

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA