JazdaMiejska.pl | moto magazyn

W błocie po sam dach

Data publikacji: 2009-11-16

Sodomiada 2009, czyli zmagania prawie 150 kierowców z ciężkim terenem, czasem i pieczątkami.

Dla nich nie istnieje droga, której nie można by było przejechać. Najwyżej opóźni nieco dojazd do celu, gdy trzeba będzie skorzystać z wyciągarki, łopat lub pomocy miejscowego rolnika z Ursusem. Ale wszystko da się pokonać, każdą nierówność, pagórek czy grzęsawisko. I to właśnie dla takich wybrańców tworzone są rajdy terenowe, z dala od miast i sztucznych torów wyścigowych. A jest ich nie mało, bo na ostatnim spotkaniu Sodomiada 2009 przyjechało ich blisko 150-ciu.

Podzieleni na trzy klasy ruszyli w lasy nadleśnictwa Kwidzyn oraz Susz. Do pokonania mieli prawie 270 kilometrów, rzadko napotykając na swojej trasie równy i suchy asfalt. Wyposażeni w ciężki sprzęt bojowy, nierzadko spotykany podczas walk z okupantem i czołgami, przemierzyli miejsca, do których jeszcze chyba nikt nie dotarł. Lasy, rzeki, błotniste polany były sprawdzianem nie tylko dla kierowców, ale również ich siermiężnych rajdówek. Mocne, solidne konstrukcje i sprawny napęd na cztery koła to tutaj podstawa. Bez dobrego auta nie ma co próbować. Dzika przyroda nie ma litości przed słabeuszami. O skali trudności Sodomiady 2009 może również liczyć fakt, że zwycięzcy rajdu w najmocniejszej klasie Extreme zdobyli "zaledwie" 47 pieczątek na 67 przygotowanych przez organizatorów. W nieco słabszej grupie Wyczyn najlepsza załoga zebrała ich o dwie mniej.

Rajd Sodomiada 2009 wystartował 12-tego listopada spod bazy w Orkuszu gm. Prabuty w powiecie kwidzynkim i trwał aż cztery dni i trzy noce. Trasa licząca prawie 270 kilometrów składała się z czterech pętli i 67 punktów kontrolnych. Na odcinkach specjalnych pojawiły się takie auta jak Nissan Patrol, Mercedes G, Suzuki Samurai czy Gaz 69. Nie zabrakło też miłośników quadów, których spora grupa odważnie ruszyła w trasę rajdu. Wieczorami organizator tradycyjnie przygotowywał biesiadę przy ognisku i odrobinie grzańca.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Sodomiada.pl

Autor: Jazda Miejska

Galeria fot. Michał Szczecki  - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska