JazdaMiejska.pl | moto magazyn

Białe szaleństwa w klasie WRC

Data publikacji: 2010-01-23

Jacek Ptaszek i ponad 500-konna Toyota Corolla WRC - rajdowy duet zaprezentował się na płycie toruńskiego lotniska. Pokaz sportowej jazy na śliskiej oblodzonej nawierzchni gwarantował porządną dawkę adrenaliny.

Leciwa, lecz ciągle mocna i szybka. Mimo, że zbudowana na bazie dziewięcioletniej TC WRC, to nadal zapierająca dech w piersiach. W dalszym ciągu nowoczesna, mogąca rywalizować z wieloma nowymi cackami, spotykanymi na rajdowych trasach w naszym kraju. Do niedawna z powodzeniem startowała (!) w rallycrossie i na najsłynniejszym polskim odcinku specjalnym - przy ulicy Karowej. Stały napęd na cztery koła i moc ponad 500 koni mechanicznych - do tego japońska niezawodność i ryk silnika, który chciałoby się nagrać na swoją komórkę. Srebrna Toyota Corolla WRC robi wrażenie, a będąca w posiadaniu Jacka Ptaszka zapewnia solidną dawkę emocji.

Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska co z piekielną maszyną potrafi zrobić toruński kierowca. Płyta lotniska pokryta grubą warstwą śniegu i lodu, przez środek pasa startowego wytyczona pługiem droga kręta. To miejsce pokazowej jazdy WRC-em. Za kierownicą Jacek Ptaszek, na prawym fotelu zaproszeni goście. Zobaczcie sami, co się działo.

Autor: Michał Jasiński

Galeria fot. Michał Jasiński  - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20 - 21 - 22 - 23

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska