1. Nowomiejski Rajd Zimowy runda PPAiK

Mała Szwecja

Data publikacji: 2011-02-03

Od Łady 2107 aż po Subaru Imprezę i topową rajdówkę Mitsubishi. Gorąco zapowiada się 1. Rajd Zimowy w Nowym Mieście Lubawskim. Na starcie pojawi się "polski król szutrów" Zbigniew Staniszewki w towarzystwie kilkudziesięciu innych znakomitych kierowcó

Lokalizacja zawodów: Nowe Miasto Lubawskie, warmińsko-mazurskie

Konkursowe Jazdy Samochodem organizowane są głównie dla kierowcow-amatorów, którzy w ten sposób doskonalą swoją sportową technikę jazdy. Jednak w różnych zakątkach Polski organizatorzy z powodzeniem ściągają na popularne "kręciołki" kierowców z pierwszych stron magazynu WRC. Na toruńskich Mini-Maksach często można zobaczyć Jacka Ptaszka, rallycrossowego mistrza Polski, czy Ariela Piotrowskiego, zawodnika regularnie startującego w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Szefowie AK Nowomiejskiego również skutecznie zawalczyli o gwiazdorską obsadę w pierwszych tegorocznych zawodach, będących 1. rundą Mistrzostw Polski Północno-Wschodniej w rajdach samochodowych, oraz jednocześnie inauguracyjną rundą Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów PZM w KJS 2011(PPAiK).

Na liście startowej 1. Nowomiejskiego Rajdu Zimowego pojawiły się takie nazwiska jak Zbigniew Staniszewski, Marcin Gagacki czy Sebastian Dwornik, aktualny I wicemistrz PPAiK, który przyjedzie na zawody z dalekich Tych. W sumie swój udział zadeklarowało prawie pięćdziesięciu zawodników z różnych okolicznych i bardziej odległych automobilklubów. Na miejscowym Autodromie zaprezentują się także kierowcy z naszego, kujawsko-pomorskiego, regionu. Hondą Civic TypeR wystartuje Marcin Gagacki reprezentujący LKT "Wyczół" Gościeradz, Peugeotem 106 Radosław Oryszczak z AK Toruńskiego, a w Audi Coupe tradycyjnie zobaczymy Tadeusza Kulkę (AK Toruński). Barwy Kujaw i Pomorza reprezentować będą również Łukasz Domżalski (MKMRP PZM Toruń), Mikołaj Faliński (AK Toruński) oraz Maciej Erdmann (AK Bydgoski).

Nowomiejski Rajd Zimowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.00 uroczystym prologiem na miejscowym Autodromie. Prawdziwa rywalizacja zacznie się jednak dzień później, 6 lutego. Kierowcy w tym dniu będą mieli do pokonania pięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad stu kilometrów. Pierwsza załoga na linii startu pojawi się w niedzielę już o godzinie 8.30. Metę i zakończenie rajdowych zmagań przewidziano na godzinę 14.45.

Więcej informacji na oficjalnej stronie rajdu - 1. Nowomiejski Rajd Zimowy.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
motosport AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska