Podwójne zwycięstwo Robina

Data publikacji: 2019-07-24

Kolejny bardzo udany weekend dla ekipy AF Racing Ducati Toruń, tym razem podczas czwartej tegorocznej rundy Alpe Adria na torze w niemieckim Oscherleben.

Lokalizacja zawodów: Oschersleben, -- świat --

"Czerwony team" jechał na niemiecki tor Motorsport Arena Oschersleben z kilkoma konkretnymi celami. Pierwszym było kolejne zwycięstwo Robina Kraaikamp w Alpe Adria Cup i umocnienie się przez niego na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pucharu. Drugim - podtrzymanie dobrej passy Marko Jermana w mistrzostwach klasy Superbike i także w jego przypadku utrzymanie miejsca w czołówce tabeli. Trzecim - następny duży krok w poznawaniu cały czas jeszcze nowego dla teamu motocykla.
- Plan został wykonany - mówi wprost Dariusz Małkiewicz, szef zespołu. - Co prawda Marko nie udało się obronić znakomitego, czwartego miejsca w generalce, które zajmował przed tą rundą, jednakże różnice pomiędzy nim, a dwoma rywalami, którzy w tym zestawieniu go wyprzedzili, są minimalne i to jeszcze znowu może się odwrócić. Dla nas najważniejsze jest to, że po raz kolejny pokazał naprawdę dobrą, szybką jazdę i to, że coraz lepiej rozumie się z motocyklem. Marko tor w Oscherleben zna dobrze, jednak na Ducati jeździł tu po raz pierwszy. Nie przeszkodziło mu to jednak, żeby po raz kolejny skutecznie zawalczyć o miejsca w czołówce.
Utytułowany Słoweniec ścigający się w barwach "toruńskiego zespołu" już w trakcie wolnych treningów prezentował dobrą formę - zakończył je z 7. i 8. rezultatem. W kwalifikacjach był ósmy. Jeszcze lepiej radził sobie w najważniejszej części zawodów, czyli w wyścigach. Pierwszy z nich zakończył na 7., drugi - na 5. pozycji, przegrywając 4. lokatę niemalże o błysk szprychy. Fin Ville Valtonen na całym przeszło 51-kilometrowym dystansie był bowiem szybszy od Marko Jermana o niespełna dwie dziesiąte sekundy. Co więcej, w tym wyścigu zawodnik AF Racing "wykręcił" czwarty rezultat najszybszego pojedynczego okrążenia (Best Lap). Czołowa trójka tym razem była po zasięgiem Marko, Ville i pozostałych zawodników.
Wiele radości miłośnikom Ducati i wiernym fanom zespołu dostarczył Robin Kraaikamp. Holender z polską licencją podczas zawodów w Saksonii był absolutnym dominatorem w Pucharze Alpe Adria w klasie maszyn do 1000ccm. Wygrał wszystko, co tylko mógł w ten weekend wygrać. W pierwszym treningu wolnym uzyskał rezultat lepszy od kolejnego zawodnika aż o półtorej sekundy, podczas drugiego - o 0,863 s, z kolei w sesji kwalifikacyjnej - o 0,732 s. W wyścigach ani myślał zwalniać tempa. W obu triumfował w doprawdy znakomitym stylu i tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji całego sezonu. Po raz kolejny dobrze zaprezentował się, zwłaszcza podczas treningów i kwalifikacji, Maciej Ukleja. To jego drugi z rzędu poniekąd gościnny występ w barwach zespołu, którego barwy regularnie reprezentował w poprzednich kilku sezonach.
Na torze po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się nie tylko reprezentanci teamu, ale też ich wyścigowe Panigale V4 R.
- W dalszym ciągu coraz lepiej poznajemy ten motocykl, co zapewne będzie dawało efekty jeszcze w tym sezonie, a niewątpliwie w kolejnym - podkreśla Dariusz Małkiewicz. - Jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, nadrzędnym priorytetem dla nas na ten rok było właśnie jak najlepsze poznanie tego nowego Panigale i drzemiącego w nim potencjału. W Oscherleben testowaliśmy kolejne, nowe rozwiązania i te próby też wypadły na duży plus.
Uczestników tegorocznych mistrzostw Alpe Adria czekają już tylko dwie odsłony cyklu. Fani Ducati i Marko Jermana z dużą nadzieją czekają te ostatnie rundy czempionatu, gdyż chorwacki Autodrom Grobnik (23-25. sierpnia) to w zasadzie "domowy" tor Marko, a z kolei w czeskim Moście (27-29. września) Słoweniec też czuje się niemalże jak u siebie, również notował tam bardzo dobre występy.

Zdjęcia: Mateusz Jagielski

Autor: Tomasz Niejadlik

Galeria fot. Nadesłane  - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19 - 20

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska