Borys Piotrowski w kadrze i z planami na nowy sezon

Data publikacji: 2023-02-09

W ubiegłym sezonie sięgnął po tytuł w kartingu i odniósł sukcesy za kierownicą rajdówki. Za swoje dokonania został doceniony między innymi przez Polski Związek Motorowy.

Lokalizacja zawodów: Włocławek, kujawsko-pomorskie

W poprzednim roku rewelacyjny dziewięciolatek z Włocławka wywalczył tytuł II-wicemistrza kraju w najstarszej i największej polskiej serii kartingowej – ROK Cup Poland. Sięgnął po niego w kategorii Baby ROK przeznaczonej dla najmłodszej grupy zawodników. Dodatkowo w tej samej kategorii zajął piąte miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Polski. Sukcesy w obu seriach dały młodemu włocławianinowi jeszcze jedno prestiżowe wyróżnienie, które nadano mu pod koniec roku na Gali Sportu Kartingowego w warszawskim Centrum Olimpijskim. Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego został powołany do kadry narodowej młodzików na sezon 2023. Czy Borys Piotrowski już w tegorocznym sezonie zadebiutuje w rywalizacji ze światową czołówką? Zespół nie wyklucza takiej możliwości.

• Rozważamy to, aczkolwiek dużo będzie zależało od wyboru krajowych serii na kolejny rok startów – stwierdza Ariel Piotrowski, tata i jednocześnie menedżer utalentowanego zawodnika. - Poważnie bierzemy pod uwagę starty w serii Rotax Poland, w której są najszybsze wózki dla tej kategorii wiekowej. Na pewno będziemy chcieli powalczyć o tytuł w Kartingowych Mistrzostwach Polski.

Odbywający się co roku we włoskim Lonato Światowy Finał ROK to największe międzynarodowe zawody na świecie. Bierze w nich udział nawet przeszło trzystu zawodników z niemal wszystkich kontynentów. Podobną rangę na Światowy Finał Rotax, który z kolei odbywa się na torach w różnych krajach.

W sezonie 2023 Borys Piotrowski będzie rywalizował nie tylko z rówieśnikami w kartingu, ale ponownie też z dorosłymi kierowcami za kierownicą auta – swojego BMW E36 w typowo rajdowej specyfikacji. Co warte podkreślenia, do jego rajdówki już niebawem trafi mocniejszy silnik, który sprawi, że auto stanie się jeszcze bardziej konkurencyjne.

Zespół ma w planach starty w ogólnopolskich cyklach torowych Time Attack Trophy i Track Day Trophy. Dziewięciolatek bardzo udanie zaprezentował się w ostatniej rundzie tegorocznego sezonu drugiej z tych serii, czyli trzeciej edycji Toruńskiej Barbórki. Zwyciężył w swojej klasie, zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w Nocnym Kryterium Asów MotoPark, które było dodatkową próbą dla najlepszych uczestników zawodów.

Autor: Tomasz Niejadlik