Finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Torunia Mini-Max odbędzie się 8 grudnia.

Pojadą po raz ostatni

Data publikacji: 2012-12-06

W najbliższą sobotę, 8. grudnia, kierowcy rajdowi z Kujaw i Pomorza już po raz ostatni przyjadą do Torunia, aby wziąć udział w popularnych "Mini-Maksach". Finałowa runda KARO BHZ Rally Cup zakończy się tradycyjnie Nocnym Kryterium Asów BIS.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Tydzień po warszawskiej Barbórce i Kryterium Asów na ulicy Karowej, rozpoczyna się rajdowe święto w Toruniu. Finałowa runda RSMT "Mini-Max" KARO BHZ Rally Cup 2012 odbędzie się już w najbliższą sobotę 8. grudnia, na torze rajdowym "Poligon". Zawodnicy będą mieli do pokonania 2 odcinki specjalne przejeżdżane kilkukrotnie. Organizatorzy tym razem pierwszą próbę przygotowali w tradycyjnej formule, ze startem przy parku serwisowym i w pobliżu biura zawodów. Na trasie nie zabraknie szykan oraz beczek pozwalających na efektowne nawroty kolorowych rajdówek. Pierwsza załoga pojawi się na starcie już o godzinie 10:00. 

Grudniowa, nieprzewidywalna aura z pewnością uatrakcyjni sobotnie zawody. Możliwe opady śniegu i niskie temperatury w połączeniu z betonową nawierzchnią będą nielada loterią dla zawodników przy dobrze odpowiednich ustawień samochodu. Kluczem do sukcesu ponownie okazać się może wybór optymalnej opony. Bo wiadomo tylko tyle, że wszystkie będą czarne i okrągłe.

Finałowa runda KARO BHZ Rally Cup zakończy się tradycyjnie Nocnym Kryterium Asów BIS (start o godzinie 16:30). Choć uzyskane tutaj czasy nie będą liczone do klasyfikacji generalnej zawodów, to wzorem Kryterium Asów na Karowej udział w nim jest swoistym świętem i nagrodą dla kierowców rywalizujących przez cały rok w rajdach amatorskich. Większość trasy zostanie skryta za blaskiem księżyca, a jedno miejsce pozostanie oświetlone - beczka, przy której rajdowcy będą rozgrzewać toruńską publiczność. Na koniec zaplanowano uroczyste wręczenie pucharów oraz pokaz fajerwerków.

Automobile Torino - dealer Fiata we Włocławku

Z Karowej na Poligon

Swój udział w sobotnim "Mini-Maksie" zapowiedziała już cała ekipa Oponeo Motorsport / TVP Bydgoszcz. Na toruńskim Poligonie zobaczymy więc pretendenta do mistrzowskiego tytułu, Dariusza Topolewskiego (Mitsubishi Lancer Evo IX), Arkadiusza Kocembę (Opel Astra GSi) oraz "debiutanta" - Marcina Bilskiego (Subaru Impreza). Gościem specjalnym rundy KARO BHZ Rally Cup będzie uczestnik niedawnego Ogólnopolskiego Kryterium Asów na Karowej - Marcin Gagacki (Mitsubishi Lancer Evo IX). Bydgoszczanin nie będzie jednak jechał po wynik, ale planuje zapewnić kibicom sporą dawkę emocji i widowiskowej jazdy.

Fiaty z nagrodami

Końca dobiega również rywalizacja kierowców startujących w Pucharze Fiata Trofeo Automobile Torino. Sobotnie zawody rozstrzygną, kto zgarnie nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Faworytem jest Mateusz Siłakowski (Fiat SC), który na dzień przed zawodami prowadzi w generalce. Do boju, w nowych malowaniach... felg, szykuje się Szymon Świątkowski. Zwycięzca ostatniej rundy traci do lidera niewiele i cały czas ma realne szanse podium. Bezpieczny o trzecią lokatę nie może czuć się Mariusz Szkudlarek, który z pewnością będzie mocno atakowany przez Janusza Makowskiego. Przypomnijmy, że wszystkie niespodzianki w Trofeo Automobile Torino funduje pomysłodawca i sponsor tytularny pucharu, firma Automobile Torino, diler Fiata w Koninie, Łodzi, Włocławku oraz Lublinie. Jutro, podczas uroczystości wręczania nagród w KARO BHZ Rally Cup zostaną również wręczone nagrody dla zwycięzców tegorocznego cyklu Trofeo Automobile Torino.

HARMONOGRAM KARO BHZ RALLY CUP 2012 

data: 8.12.2012
miejsce: tor rajdowy "Poligon", ul. Andersa, Toruń

07:00 - 09:00 przyjmowanie zgłoszeń i jazdy zapoznawcze oraz Badanie Kontrolne
09:25 wywieszenie listy startowej
09:30 uroczyste otwarcie i odprawa zawodników
10:00 start pierwszej załogi
16:00 Wywieszenie listy startowej do nocnego Kryterium Asów BIS
16:30 start pierwszej załogi do Nocnego Kryterium Asów BIS
18:00 uroczyste ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców: V rundy RSMT „MINI-MAX” – „KARO-BHZ Rally CUP’11”, FINAŁ RSMT „MINI-MAX” oraz „Nocnego Kryterium Asów BIS”.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska