Marcin Gagacki od początku swojej rajdowej kariery reprezentuje barwy zespołu LKT Wyczół Gościeradz

"Gacek" zagra w MotoOrkiestrze

Data publikacji: 2012-12-30

Jeździł Trabantem, Fiatem 126p a nawet Peugeotem 305. Dzisiaj dosiada Mitsubishi Lancera Evo IX, którym zdobył tytuł rajdowego wicemistrza Polski w grupie N. Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport / TVP Bydgoszcz zagra 13. stycznia na Jordankach.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Lista Gości Specjalnych 2. finału MotoOrkiestry w Toruniu powiększyła się o kolejne znane nazwisko z rajdowego świata. Marcin Gagacki, zawodnik Oponeo Motorsport / TVP Bydgoszcz, przyjął zaproszenie organizatorów i wystąpi 13. stycznia swoim Mitsubishi Lancerem Evo IX. Tym samym będzie to już trzeci wyczynowy "misiek" grający na toruńskich Jordankach dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bydgoski kierowca to doświadczony i utytułowany zawodnik reprezentujący barwy zespołu LKT "Wyczół" Gościeradz. Swoją sportową karierę rozpoczął 14 lat temu, wygrywając Volkswagenem Polo z małym silnikiem diesla pierwszą "generalkę" i zdobywając od razu tytuł rajdowego mistrza okręgu bydgoskiego. Swoich sił próbował także w rallycrossie startując najpierw Fiatem 126p, a potem 480-konną Toyotą Celicą GT-Four. w 2006 roku wywalczył tytuł rallycrossowego II wicemistrza Polski w klasie 4. Za kierownicą Opla Astry GSi dzielnie przemierzał odcinki specjalne w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W ubiegłym roku, startując Hondą Civic Type-R zdobył tytuł rajdowego mistrza Polski w klasie N3. W tym sezonie, dzięki ogromnemu wsparciu sponsorów, Oponeo.pl, Felgi.pl, FX Brokers, Maha Polska, Precyzja Technik, Herkules oraz Atelbud, dosiadł czteronapędowego Lancera Evo IX i był trzecim najszybszym kierowcą w Polsce w całej grupie N. Niezwykle widowiskową jazdą, życzliwością i otwartością zyskał sobie liczne grono fanów, nie tylko na Kujawach i Pomorzu. W regionie wspiera młodych kierowców, uczy bezpiecznej jazdy, a także bierze udział w rajdach... modeli zdalnie sterowanych.

Marcin Gagacki, który na swoim koncie ma już kilka mistrzowskich i jeszcze więcej wicemistrzowskich tytułów w rajdach oraz rallycrossie, od lat przyłącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego rajdówki rokrocznie można było zobaczyć podczas finału orkiestry w malowniczym Koronowie. Tym razem jednak popularny "Gacek" postanowił podziękować swoim kibicom, władzom miasta oraz klubowi w nieco inny sposób. Przyjął zaproszenie od toruńskiego Sztabu MotoOrkiestry i wspólnie z Łukaszem Kabacińskim, Marcinem Wicikiem oraz pozostałymi kierowcami z regionu, zagra w piernikowym grodzie pomagając tym samym w zbiórce pieniędzy na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną seniorów.

Do wylicytowania będą dwa przejazdy z rajdowym mistrzem, na torze "Jordanki". Biorąc pod uwagę, że Marcin jest specem od widowiskowej jazdy, i łącząc to jeszcze z czteronapędowym 380-konnym Lancerem Evo IX, taka przejażdżka będzie z pewnością przeżyciem wartym każdych pieniędzy. Tym bardziej, że cały dochód uzyskany z tych dwóch licytacji zostanie przekazany na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szykujcie się więc na maksymalną dawkę adrenaliny.

Partnerzy zespołu Marcin Gagacki / Marcin Bilski: Oponeo.pl, Felgi.pl, FX Brokers, Maha Polska, Precyzja Technik, Herkules, Atelbud, gmina Koronowo.

W poszukiwaniu ciszy i spokoju

Marcin Gagacki od początku swojej rajdowej kariery reprezentuje barwy zespołu LKT "Wyczół" Gościeradz, klubu położonego w przepięknej i malowniczej gminie Koronowo. Do jej największych walorów turystycznych należy z pewnością ogromny akwen wodny - Zalew Koronowski, będący istnym rajem dla żeglarzy, wędkarzy, myśliwych oraz fotografów. To tam mieszkańcy Kujaw i Pomorza mogą znaleźć miejsce do weekendowego lub wakacyjnego odpoczynku i relaksu. To również doskonały teren do uprawiania turystyki wodnej, rowerowej czy pieszej. Wokół Zalewu powstały ośrodki wypoczynkowe oferujące mieszkańcom regionu i przyjezdnym gościom spokój, ciszę, bliski kontakt z przyrodą a także sposób na aktywny wypoczynek. Na terenie gminy Koronowo spotkać można również wiele cennych zabytków, w tym most kolejki wąskotorowej, Diabelski Młyn czy zespół poklasztorny cysterki zbudowany w 1289 roku. Dokładny opis atrakcji i walorów jednej z największych gmin Kujaw i Pomorza znaleźć można na oficjalnej stronie - www.koronowo.pl.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska