Mimo wykluczenia załogi Marcin Gagacki Marcin Bilski z rajdu, bydgoszczanie pojawili się na OS Karowa.

Były skoki, była i Pani Karowa

Data publikacji: 2012-12-03

Choć z przygodami to jednak bydgoska załoga Marcin Gagacki / Marcin Bilski otrzymali szansę zaprezentowania się przed kilkutysięczną publicznością na słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej. 50. Rajd Barbórki zakończyli efektownie i... pechowo.

Lokalizacja zawodów: Warszawa, mazowieckie

Zawodnicy bydgoskiego teamu 50. Rajd Barbórki rozpoczęli w bojowych nastrojach. Plan był taki, żeby jechać efektownie, bezbłędnie i szybko, jak na prawdziwych rajdowych asów przystało. Załoga OPONEO MOTORSPORT przez 3 oesy realizowała ten plan w 100%. Gacek i Biluch jechali pewnie i nie popełniali błędów (nie zahaczyli o opony, nie ścięli żadnej szykany itd.). Co więcej, na słynnej hopie podczas OS Bemowo, bydgoscy zawodnicy zaliczyli jeden z najwyższych skoków.

Szybko, ale pechowo

Wspomniany wyżej odcinek okazał się jednak pechowy. Po przekroczeniu mety lotnej minęli uliczkę, do której powinni zjechać. Trasa nie umożliwiła cofnięcia lub zawrócenia, bo spowodowałoby to blokowanie zawodnika jadącego w następnej kolejności i zepsucie jego wyniku sportowego. W związku z tym rajdowcy zdecydowali się szybko przejechać trasę jeszcze raz i dopiero wówczas opuścić odcinek. Niestety zostało to zinterpretowane przez sędziów jako "powrót na trasę po minięciu mety lotnej" i zespół Gagacki/Bilski został zdyskwalifikowany. Gdyby nie to, po 3 odcinkach zawodnicy OPONEO MOTORSPORT byliby na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Efektownie na Karowej

Jednocześnie team OPONEO MOTORSPORT znalazł się w puli ekip organizatora, które miały zapewniony start na Karowej. Gacek i Biluch rywalizowali więc w Kryterium Asów, mimo wcześniejszego wykluczenia. Start na Karowej dla każdego, nawet najbardziej doświadczonego zawodnika jest niezwykłym doświadczeniem. Chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku wprowadziła nieco nerwowości w jazdę Gacka. Poskutkowało to błędem na beczce i utratą cennych sekund. Walecznego zawodnika z Bydgoszczy jednak to nie zniechęciło. Karowa jest wielkim show, na którym poza czasem ważna jest również efektowna jazda. Bez konieczności zwracania uwagi na wynik Gacek mógł pokazać pełnię swoich wysokich umiejętności i robić to co lubi najbardziej - jechać niezwykle efektowanie, dając kibicom wiele powodów do radości.

Podsumowanie i podziękowania

Zwycięstwo w całym rajdzie odniósł Tomasz Kuchar. W pierwszej piątce znaleźli się również Michał Sołowow, Michał Kościuszko, Wojciech Chuchała i Maciej Rzeźnik.

Na Karowej najlepszy okazał się Mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz, który na wcześniejszych odcinkach miał defekt samochodu. Podczas Kryterium Asów granicę dwóch minut przełamało czterech zawodników. Oprócz Kajto byli to Tomasz Kuchar, Luca Rosetti i Wojciech Chuchała.

Marcin Gagacki: Efektowną jazdę chciałbym zadedykować partnerom naszego zespołu i kibicom. Dziękuję sponsorom: OPONEO.PL, FELGI.PL, FX BROKERS, KARO BHZ, MAHA POLSKA, PRECYZJA TECHNIK, HERKULES, VOLCANO i partnerom: Pub Kubryk, Olpol Wawrzyn, TVP Bydgoszcz i Autocentrum.pl. Dziękuję również współpracownikom zarówno tym z obsługi serwisowej, jak i redakcyjnej, za współpracę w całym sezonie 2012. Tytuł II Wicemistrza Polski grupy N został zdobyty dzięki pomocy wielu przychylnych ludzi i za to dla nich WIELKIE PODZIĘKOWANIA!

Autor: Oponeo Motorsport

Komentarz do artykułu

El Daro napisał(a) dnia: 2012-12-07

Panie Redaktorze Szanowny!
A gdzie foty z Barbórki? ;)

GACEK napisał(a) dnia: 2012-12-05

Dziękuje redakcji JazdaMiejska.pl za współprace w sezonie 2012.
Dzieki Wam większe grono kibiców mogło dowiedzieć się o naszym pooczynaniach na trasach rajdowych.

Pozdroweinia dla Was i wszystkich fanów sportów motorowych.
Do zobaczenia na ostatniej rundzie MINI-MAXa w Toruniu.

Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska