Klasa N3 zapowiada ostrą walkę w 49. Rajdzie Świdnickim-Krauze

Gagacki i spółka gotowa do walki

Data publikacji: 2011-04-07

Po bardzo udanym Rajdzie Lotos, "Gacek" zmierzy się z nowymi rywalami na asfaltowych trasach 39. Rajdu Świdnickiego-Krauze. Start już w najbliższy weekend w Górach Sowich.

Lokalizacja zawodów: Świdnica, dolnośląskie

W drugiej rundzie RSMP wystartuje 46 załóg, w tym 9 reprezentantów klasy N3. Z jedynką pojedzie Kajetanowicz, któremu przybyło kilku mocnych rywali. Na polskie odcinki specjalne wracają startujący Peugeotami 207 S2000 Bryan Bouffier i Grzegorz Grzyb oraz Leszek Kuzaj, który po rozstaniu ze Skodą przywiezie do Świdnicy Mitsubishi Lancera EVO X.

Klasa N3 gwarantuje sporo emocji

Rywalizacja w klasie N3 zapowiada się bardzo ciekawie. Dziewięć załóg na starcie gwarantuje ostrą walkę i wiele emocji. Z numerem 37 wystartują obrońcy tytułu Mistrza Polski w klasie N3 Piotr Rudzki z Bartłomiejem Holdenmayerem.
- Po opuszczeniu "Lotosu" Rajd Świdnicki będzie naszym pierwszym startem w nowym sezonie. Szybkie i techniczne odcinki specjalne na czele z Michałkową czy Walimiem budzą respekt, ale damy z siebie wszystko i chcemy stanąć na podium rajdu, najlepiej na najwyższym szczeblu - mówi Piotr Rudzki.

Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Dziewięciu rywali w klasie N3 zapowiada duże emocje i zaciętą walkę o sekundy. Ciekawostką jest to, że zdecydowana większość konkurentów to zupełnie nowi zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie nie startowali w N3.
- Tak naprawdę znamy jedynie tempo jakim jeździ "Krotosz", a szybkość pozostałych zawodników stanowi zagadkę. Myślę, że po tym rajdzie wiele się wyjaśni i zobaczymy, kto będzie grał pierwsze skrzypce w tym sezonie - powiedział przed starem Herbi.

Marcin Gagacki, lider klasy N3 wyruszy na trasę z 38 numerem. Po bardzo udanym Rajdzie Lotos, "Gacek" zmierzy się z nowymi rywalami na asfaltowych trasach.
- Uwielbiam jeździć po luźnych nawierzchniach, ale teraz przyszła kolej na rajd asfaltowy i postaramy się być równie szybcy, jak na Lotosie. Konkurencja zapowiada się całkiem mocna i zobaczymy, w którym miejscu będziemy się plasować. Na pewno się nie poddamy i będziemy chcieli utrzymać prowadzenie w klasie N3 - powiedział bydgoski rajdowiec.

Jako trzeci w Klasie N3 wystartuje Marcin Berliński z Krzysztofem Jeżewskim, dla których będzie to drugi start w Mistrzostwach Polski i pierwszy na trasach asfaltowych.
- Do Rajdu Świdnickiego przystępujemy z dużym respektem i ciekawością nowych dla nas oesów, takich jak Michałkowa czy Włodowice - Świerki. Naszym głównym celem jest osiągnięcie mety bez większych przygód, a zwłaszcza bez problemów technicznych, których mieliśmy sporo na Lotosie. Postaramy się nawiązać walkę z kolegami w N3, choć zapewne nie będzie to łatwe.

Piotr Krotoszyński, który po starcie Subaru Imprezą w Rajdzie Lotos wraca do rywalizacji w klasie N3 wiąże duże nadzieje z występem na Rajdzie Świdnickim.
- Z niecierpliwością czekamy na start pierwszego odcinka specjalnego. Jesteśmy dobrze przygotowani do rajdu oraz całego sezonu i chcemy jechać od początku szybko, pewnie, nie popełnić błędów i zameldować się dobrym wynikiem na mecie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby było to miejsce na najwyższym stopniu podium. Natomiast dużo nowych rywali w klasie N3 powoduje, że ciężko jest przewidzieć tempo poszczególnych zawodników, ale ta nutka niepewności dodaje smaku i wzmaga apetyt na rajdowe emocje, za którymi jesteśmy już stęsknieni.

Dla Rafała Rybackiego pilotowanego przez Gabrielę Bar, nadchodzący sezon będzie pełen nowości. Wystartują w pięciu rajdach w RSMP: Świdnickim, Karkonoskim, Dolnośląskim, Koszyc i Rzeszowskim w nowym samochodzie. Zeszłoroczny Peugeot 206 zostaje w garażu a rajdową bronią będzie nowo wybudowane Renault Clio RS.
- Przed rajdem było jak zwykle sporo nerwów związanych zarówno z załatwianiem formalności, jak i przygotowaniem rajdówki, ale wydaje się, że jesteśmy już gotowi do rywalizacji. Przede wszystkim stawiamy jednak na dobrą zabawę, dużo pozytywnej adrenaliny i dojechanie do mety. Nowością będą dla nas odcinki specjalne Świerki - Włodowice oraz Wolibórz - Jodłownik, a także Miasteczko Rajdowe na terenie świdnickiego OSIRu, które z pewnością ułatwi życie zawodnikom i powinno też spodobać się kibicom. Do zobaczenia na trasie! - powiedział Rafał Rybacki.

Tomasz Hupało to kolejny kierowca, który zmierzy się z wieloma nowymi wyzwaniami. Przede wszystkim przechodzi z RPP do RSMP i zmienia pilota.
- Rajd Świdnicki to dla nas otwarcie bardzo ważnego sezonu, pełnego wyzwań i nowości. Pierwszym novum jest skład załogi- prawy fotel zajęła pilotka, Dominika Duziak, co stanowi samo w sobie bardzo dużą zmianę (choćby wagową;-)). Jest to nasz pierwszy wspólny start, debiut w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Po zeszłym sezonie mamy bardzo duże ambicje, ale przede wszystkim chcemy się dobrze bawić i czerpać radość z każdego przejechanego kilometra oesowego. Planujemy wystartować we wszystkich rundach Mistrzostw Polski w klasie N3, no i oczywiście mamy duży apetyt na zwycięstwo! ;-)

Sylwester Olszewski pilotowany przez Michała Całeka to kolejni debiutanci w klasie N3 w RSMP. Duże ambicje i chęć sportowej walki powodują, że załoga z optymizmem patrzy w przyszłość
- W zasadzie jesteśmy przygotowani w 100% do sezonu. Po ostatnich testach wprowadziliśmy ostatnie poprawki do samochodu i wygląda na to, że wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku. Ciężko jest nam przewidzieć jak wypadniemy na tle konkurencji, lecz priorytetem jest zdobywanie rajdowego doświadczenia i meldowanie się na mecie wszystkich rajdów. Jesteśmy dobrej myśli i z niecierpliwością czekamy na start zawodów!

Tomasz Ratajczyk pilotowany przez Rafała Fiołka to prawdziwy rajdowy weteran w RSMP. Na swoim koncie ma już dwa tytuły Mistrza Polski w klasie N3, zdobyte w 2002 i 2003 roku za kierownicą Volkswagena Golfa. W tym sezonie wystartuje za kierownicą Renault Clio Sport i zapowiada walkę o kolejne zwycięstwa. Mimo długiej przerwy w startach rajdowe doświadczenie Tomka Ratajczyka powoduje, że może okazać się czarnym koniem tegorocznego sezonu, podobnie jak Mirosław Włodarczyk i Grzegorz Dachowski. Ta sympatyczna załoga nie jeden raz pokazała, że w pędzącej rajdówce czują się jak ryba w wodzie i w bardzo szybkim tempie pokonują odcinki specjalne.

Wszystkich kibiców zapraszamy na stronę www.KlasaN3.pl gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji o klasie N3, zdjęcia z zeszłorocznego Rajdu Elmot, a już niebawem pojawią się nowe informacje i fotki. Tymczasem życzymy udanego rajdu i niezapomnianych wrażeń na malowniczych trasach Rajdu Świdnickiego!

Autor: Arkadiusz Bar

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
motosport AKTUALNOŚCI UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska