Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego.

Szybki, bo jechał bez hamulców

Data publikacji: 2011-09-06

Rajd Dolnośląski okazał się szczęśliwy dla załogi LKT Wyczół /OPONEO MOTORSPORT. Marcin Gagacki pilotowany przez Marcina Bilskiego wygrali najpierw piątkowy prolog rozgrywany na ulicach Kłodzka, a potem cały rajd w klasie N3.

Lokalizacja zawodów: Kłodzko, dolnośląskie

Po czterech odcinkach specjalnych bydgoski zespół zajmował pierwsze miejsce w klasie N3 z 10-sekundową przewagą nad Piotrem Krotoszyńskim i Tomkiem Markiewiczem (również Honda Civic Type R). Pozycję lidera załoga Gagacki/Bilski straciła dopiero na szóstym odcinku (4,9 sekundy straty). Ostatni sobotni oes Gorzanów był realną szansą na odrobienie straty. Niestety wypadek załogi Jarosław Kołtun/Tadeusz Burkacki (Citroen DS3), która wypadła z drogi i dachowała, potrącając stojącego na poboczu kibica, zmusiła organizatorów do odwołania odcinka. Pilot oraz kibic odnieśli lekkie obrażenia, kierowcy Citroena nic się nie stało. Ostatecznie pierwszy dzień rajdu zespół OPONEO MOTORSPORT zakończył na 2. miejscu w klasie N3.

- Cały dzień prowadziliśmy w klasie i byśmy go wygrali. Ostatni oes bardzo mi pasował… No cóż, takie są rajdy. Jutro planujemy atak na pierwszą pozycję - podsumował pierwszy dzień rajdu popularny "Gacek".

Drugiego dnia załoga Oponeo Motorsport również jechała bardzo dobrze. Po pierwszej pętli ze sporą przewagą prowadzili w klasie i zajmowali 3. pozycję w klasyfikacji grupy N. Do mety udało się dojechać bez większych przeszkód, co przyniosło zwycięstwo w klasie N3 oraz 3. miejsce w grupie N.

Cały rajd wygrał Bryan Bouffier. Drugi do mety dojechał Kajetan Kajetanowicz, a trzeci był Grzegorz Grzyb. Michał Sołowow zakończył rywalizację na czwartej pozycji. Piąty w rajdzie był Wojciech Chuchała z Subaru Poland Rally Team, a szósty Tomasz Kuchar jadący legendarnym "miśkiem" Evo V. Na siódmym miejscu finiszował samochód, za którego kierownicą zasiadał Jan Chmielewski.

- Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa tym bardziej że nie przyszło ono łatwo - ocenia na mecie Marcin Gagacki. - Pierwszego dnia ostro walczyliśmy od samego początku co widać było po czasach. Prowadzenie na chwilę straciliśmy po 6. odcinku Międzylesie. Mieliśmy zaatakować na ostatnim oesie, lecz z powodu wypadku kolegów został odwołany. Pozostało czekać na drugi dzień i ostro zaatakować od rana.

Plan wykonaliśmy na 100% choć nie obyło się bez przygód. Na 9. odcinku przebiliśmy oponę. Troszkę długo wahałem się czy zmieniać koło czy jechać dalej. Gdy już została sama felga nie miałem wyboru. Zmienialiśmy koło i obserwowałem kto nadjeżdża z następnych załóg. Nasz konkurent startował dwie minuty za nami, gdyby nas minął było by ciężko z nim wygrać.

W drugiej pętli też adrenaliny nie brakowało. Po zjechaniu z przedostatniego odcinka zaniepokoiło mnie bicie w kierownicy podczas hamowania. Pękła tarcz hamulcowa. Ostatni oes musiałem przejechać bez używania hamulca. Hamowałem biegami i ręcznym, udało się cało dojechać do mety.

Chciałbym podziękować Biluchowi (pilot) za pomoc w osiągnięciu tego wyniku oraz swoim mechanikom (Alonzo, Chwieju, Mateusz) za perfekcyjny serwis auta podczas rajdu. Teraz skupiamy się już na przygotowaniu auta na długo przeze mnie oczekiwany RAJD POLSKI. Uwielbiam luźne nawierzchnie.

- Współpraca owocuje, tym razem po szybkiej i rozważnej jeździe wygrywamy klasę i wskakujemy na pudło w grupie N - cieszy się z sukcesu Marcin Bilski. - Plan uważam za wykonany w 100%, rywale nadal mocno cisną i trzeba się mieć na baczności. Liczę że tak dobre tempo utrzymamy do końca sezonu, a z rajdu na rajd będzie coraz lepiej.

Autor: Oponeo Motorsport

Galeria fot. Oponeo Motorsport Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 1Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 2Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 3Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 4Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 5Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 6Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 7Marcin Gagacki z Oponeo Motorsport zwycięża w klasie N3 podczas 21. Rajdu Dolnośląskiego. - 8

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
motosport AKTUALNOŚCI UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm | Partnerzy Nasze strony: Modelmania.pl | JazdaMiejska