JazdaMiejska.pl | moto magazyn
Samochodowe Mistrzostwa Torunia Bielczyny Rally Cup 2011

Minutą ciszy uczczą pamięć ofiar

Data publikacji: 2011-04-09

W najbliższą niedzielę rajdowcy z Kujaw i Pomorza powrócą do sportowej rywalizacji. Na toruńskim "Poligonie" odbędzie się PBD Bielczyny Rally Cup'11, czyli druga tegoroczna runda otwartych mistrzostw Grodu Kopernika.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Torunia, czyli popularne Mini-Maksy, to impreza nie tylko dla mieszkańców miasta i powiatu toruńskiego. Udział w niej wziąć mogą praktycznie wszyscy chętni posiadający samochód i zapał do ścigania. To jedna z niewielu imprez w Polsce, gdzie zupełni amatorzy mogą skonfrontować swoje umiejętności z utytułowanymi licencjonowanymi zawodnikami. Na liście startowej RSMT często można znaleźć nazwiska znane choćby ze startów w mistrzostwach kraju i Pucharze Polski. Bardzo mocną obsadę miały dwie ostatnie odsłony cyklu z 2010 roku. Jeszcze bardziej doborowa stawka stanęła na starcie pierwszej tegorocznej rundy. Na Torze Rajdowym "Poligon" powiało naprawdę wielkim ściganiem.

Choć w nadchodzącą niedzielę kilku zawodników z tego grona zabraknie (niektórzy uczestniczą w drugiej rundzie rajdowych samochodowych mistrzostw kraju i Rajdowym Pucharze Polski), klasowych kierowców na obiekcie przy ul. Andersa zamelduje się po raz kolejny naprawdę niemało.

Zawodnicy, organizatorzy i kibice pamiętają o ofiarach katastrofy smoleńskiej, której okrągła pierwsza rocznica przypada właśnie 10. kwietnia. Stąd też zanim zaryczą silniki i kierowcy przystąpią do walki o punkty w całorocznej klasyfikacji, pamięć 96 osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego Tu-154M uczczona zostanie minutą ciszy.

Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10.00. Ogłoszenie oficjalnych wyników nastąpi około 15.30. Biuro rajdu czynne będzie już od g. 07.00. Pomiar czasu po raz kolejny odbywać się będzie przy użyciu profesjonalnego sprzętu elektronicznego - fotokomórek.

Wjazd na tor od ul. gen. Andersa (tzw. trasa średnicowa Podgórza) w pobliżu skrzyżowania z ul. Drzymały.

Autor: Tomasz Niejadlik

Komentarz do artykułu
Brak komentarzy.
SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
motosport AKTUALNOŚCI TESTY UŻYWANE FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA