JazdaMiejska.pl | moto magazyn
W niedzielę rusza 2 runda Mini-Maksów - Oponeo Rally Cup 2013

Będą strzały na Poligonie

Data publikacji: 2013-04-18

Kierowcy rajdowi z Kujaw i Pomorza powracają do rywalizacji w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Torunia. W niedzielę rusza 2. runda popularnych "Mini-Maksów" - Oponeo Rally Cup 2013.

Lokalizacja zawodów: Toruń, kujawsko-pomorskie

Ponad miesięczną przerwę mieli kierowcy rywalizujący o tytuł rajdowego mistrza Torunia 2013. Inauguracyjną rundę, którą pewnie wygrał Dariusz Topolewski (Mitsubishi Lancer Evo IX), rozegrano na początku marca. W najbliższą niedzielę, 21. kwietnia, zawodnicy będą walczyli o punkty podczas drugiej odsłony toruńskiego czempionatu. Startuje Oponeo Rally Cup 2013.

Niedzielne zawody będą rozgrywane na dwóch odcinkach specjalnych, przejeżdżanych pięciokrotnie. Wszystkie próby sportowe zostaną zlokalizowane na terenie toru rajdowego Poligon przy ulicy Andersa. Start pierwszej załogi zaplanowano na godzinę 10:00.

Tuż obok wyczynowych maszyn, w rywalizacji mogą wziąć udział również kierowcy amatorzy. Ważne jest jedynie posiadanie sprawnego samochodu i kasku. Na niedzielne zawody organizatorzy przygotowali kilka dodatkowych klas, aby urozmaicić imprezę i zachęcić nowych kierowców do sprawdzenia się w bezpiecznych warunkach. W regulaminie pojawiła się klasa FSO dla osób zasiadających za kierownicą Fiata 125p czy Poloneza. Osobna punktacja prowadzona będzie także dla pań oraz właścicieli samochodów przednionapędowych. Wzorem roku ubiegłego kontynuowana jest markowa klasa Fiat.

Na starcie 2. rundy "Mini-Maksów" nie powinno zabraknąć obrońcy i pretendenta do kolejnego tytułu rajdowego mistrza Torunia - Darka Topolewskiego z zespołu Oponeo Motorsport. Za kierownicą Lancera Evo IX zobaczymy też z pewnością jego "nauczyciela" - Marcina Gagackiego, który w miniony weekend znalazł się w pierwszej dziesiątce 41. Rajdu Świdnickiego. Nie wiadomy jest udział jednego z ciekawszych i widowiskowych zawodników - Mirosława Witkowskiego. Niestety silnik jego Lancera spłonął podczas ostatnich zawodów Bydgoskiego Mistrza Kierownicy. Kierowca reprezentujący barwy toruńskiego Automobilklubu być może pojawi się jednak w niebieskim Subaru Impreza. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja.

Więcej informacji dla zawodników znaleźć można na stronie www.automobilklubtorunski.pl.

Fot. Bartosz Jędrzejewski.

Autor: Michał Jasiński

Komentarz do artykułu

jachu93 napisał(a) dnia: 2013-04-19

kibic - zgadzam się po części, ale należy pamiętać, że to właśnie Witkowski, Gacek, Topolewski są największym magnesem dla kibiców. Wiem, że pomijanie zawodników startujących w Sejach, 106, Civicach itp. nie jest dobre, ale z drugiej strony... pisząc o jednym, należałby napisać też o innych. Wtedy artykuł mógłby być baaardzo długi i monotonny.

cosowa napisał(a) dnia: 2013-04-19

Lista startowa będzie na miejscu, nigdy nie ma przed zawodami z wyprzedzeniem kilkudniowym. Będzie też polonez, powinien być ford sierra- już jest 5 heh. Ale dobre poruszenie kwestii Panie/Pani "kibic"

Autor napisał(a) dnia: 2013-04-18

Pewnie będzie Nadworny Fotograf spod Olsztyna, więc my się nie pchamy :)
Ale po gazetkę może wpadnę, więc zabierz ją jak coś :)

kibic napisał(a) dnia: 2013-04-18

A jest jakaś lista startowa? Gdzie można przeczytać o innych zawodnikach? Bo oprócz Pana Witkowskiego jest też o Gacku i Darku Topolewskim, więc już 3 startuje :)

kibic napisał(a) dnia: 2013-04-18

jak zwykle o Panu Witkowskim, jeszcze można pomyleć żę tylko on tam jeździ i że jego lancer który tryska mocą to jedyny samochód tam startujacy, są też iini zawodnicy

cosowa napisał(a) dnia: 2013-04-18

Będzie JAZDA MIEJSKA w niedzielę też nas wspierać ??

SZUKAJ W SERWISIE!
OtoModel - ogłoszenia modeli RC, części Traxxas Arrma HPI i inne
motosport AKTUALNOŚCI TESTY FOTOREPORTAŻ MODELE MOTOSPORT
Copyright © Fabryka Dobrych Pomysłów, 2009 - 2012r. O nas | Polityka prywatności | Reklama | Katalog firm Nasze strony: Modelmania | OtoModel | Magazyn RC AUTA